چهارسو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

از چهارسو بشنوید: گره خوب مد و لباس با زینت فرهنگ عاشورا

دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس روی خط ""چهارسو"" گفت: احیای سنت‌های كهن و انتقال آموزه‌های دینی و فرهنگ عاشورایی از طریق لباس، هدف اصلی برگزاركنندگان نمایشگاه «لباس عاشورایی» است.

1396/06/29
|
10:07
|

به گزارش گروه چند رسانه ای رادیو جوان؛، حمید قبادی دانا در گفت و گوی تلفنی روز دوشنبه 27 شهریور ماه 96 با برنامه ""چهارسو"" گفت: هنرمندان و تولیدكنندگان سهم مهمی در تشویق مردم به استفاده از لباس های ایرانی اسلامی دارند؛

دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور گفت: از صدها سال پیش تاكنون یكی از گروه‌هایی كه توانسته پرچم امام حسین (ع) را بالا نگه دارد و از نسلی به نسل دیگر منتقل كند، همین طراحان و تولیدكنندگان لباس بوده‌اند. این افراد همچنین نقش مهمی در شكل دادن به هیئت‌های عزاداری داشته و دارند. بنابراین ایده و تفكرشان مذهبی است و لباسی كه بر اساس این ایده و این طرز تفكر شكل بگیرد، ارزشمند است.

قبادی همچنین بیان كرد: طرح و ایده دوخت و طراحی لباس با استفاده از آموزه‌های حسینی از سال‌ها پیش مورد توجه بود و تلاش‌های پراكنده و غیرمنسجمی برای رقم زدن این رویداد بزرگ دینی و مذهبی انجام شده بود. اما نمایشگاه لباس عاشورایی به این تلاش‌ها سر و سامان داد و یادآوری كرد كه حوزه پوشاك سهم قابل توجهی را در انتقال مفاهیم دینی و آموزه‌های امام حسین (ع) بر عهده دارد.


مارو در ارشیو چهار سو بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
چهارسو