چهارسو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

از چهارسوی رادیوجوان بشنوید: این‌بار قاب و پرده جادویی سلامتی را به‌تصویر می‌كشند

نخستین جشنواره ملی فیلم سلامت با اهداف آشنایی مردم نسبت به اهمیت سلامت فرد، جامعه و محیط – آشنایی هنرمندان با موضوع سلامت و نحوه توجه به اولویت های مرتبط با سلامت – تقدیر از هنرمندان فعال در حوزه سلامت برگزار می شود.

1396/05/24
|
14:17
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ دومین جشنواره فیلم سلامت در چهار بخش سینمایی، مستند، دانشجویی و برنامه های تلویزیونی یكم تا پنجم شهریورماه در تهران برگزار می شود.

جشنواره فیلم سلامت با اهدافی چون: آشنایی مردم نسبت به اهمیت سلامت فرد، جامعه و محیط – آشنایی هنرمندان با موضوع سلامت و نحوه توجه به اولویت های مرتبط با سلامت – تقدیر از هنرمندان فعال در حوزه سلامت از اول شهریور ماه برگزار می شود.

موسسه "آوای هنر سلامت "با همكاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و درمان ، با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار "زندگی سالم ،با نشاط و امید" دومین جشنواره ی فیلم سلامت را برگزار می نماید.
جشنواره ملی فیلم سلامت، تلاشِ كوچكی است برای جمع آوری ایده های بزرگ ... دعوتی از سینماگران و هنرمندانِ متعهدی كه سالم زیستن آدمی، دغدغه ی آنهاست ... حق برخورداری از زندگی سالم، با كیفیت، اثربخش و توأم با طول عمر قابل قبول و با كمترین آسیب ناشی از بیماری ها و ناتوانی ها، از اساسی ترین حقوق و وظایف افراد هر جامعه ی توسعه یافته نسبت به خود و دیگران بوده و البته از جمله بدیهی ترین مطالبات به حق از دولت هاست. در این راستا یكی از برنامه های مهم نظام سلامت كشور، آگاه سازی و آموزش خودمراقبتی به افراد جامعه با هدف پیشگیری از بیماری ها و درمان صحیح آن ها می باشد. اكنون رسانه های گوناگون و به طور خاص سینما و تلویزیون به عنوان مهم ترین و تأثیرگذارترین ابزار فرهنگی و هنری كه به دلیل جذابیت های ذاتی جلب كننده بیشترین میزان توجه اقشار و سنین مختلف نیز هستند، از طریق تولیدات هنرمندانه ای كه مخاطب را همراه خود می سازد و زندگی سالم تر، پویاتر، مهربانانه تر و در یك كلام هنر سلامت زیستن را به مخاطب نشان می دهد، می تواند نقش مهمی در ارتقای سلامت عمومی جامعه ایفا نماید. دومین جشنواره ملی فیلم سلامت از تاریخ 1 تا 5 شهریور 96 با اهداف زیر توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برگزار می شود.
اهداف:
* آشنایی مخاطبین و آحاد جامعه نسبت به اهمیت سلامت فردی، جامعه و محیط پیرامون
* توجه دادن هنرمندان و سینماگران ایرانی در جهت ضرورت تولید آثار متناسب و مرتبط با موضوع سلامت
* تقدیر از فعالان و سازندگان آثارتصویری مرتبط با حوزه سلامت
* ترغیب NGO های و سازمان های بخش خصوصی و دولتی حوزه سلامت با استفاده از توان سینما برای فرهنگ سازی عمومی
بخش های جشنواره :
دومین جشنواره فیلم سلامت در چهار بخش «فیلم های سینمایی »، «مستند» ، «برنامه های تلویزیونی » و بخش «دانشجویی » برگزار خواهد شد
مدت زمان آثار :
بخش سینمایی :بیش از 70 دقیقه
بخش مستند :از 15 تا 70 دقیقه
بخش دانشجویی :3 تا 30 دقیقه
بخش برنامه های تلویزیونی :تا سقف 90 دقیقه

جهت آشنایی بیشتر برنامه ""چهارسو"" را از امروز 24 ام مرداد ماه، هر روز بشنوید!

انتهای پیام/

دسترسی سریع
چهارسو