آتش پنهان پنج شنبه ها از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آتش پنهان

ماده‌ی مخدر كوكائین كوكائین، ماده ای مخدر با طعم مرگ

گیاه سبز رنگی كه رنگ و بوی غلط‌ انداز آن شادی آور است، اما این رنگ ماندگار نیست و با مرور زمان سیاهی مرگ جانشین آن می‌شود

1397/02/29
|
14:10
|

ماده‌ی مخدر و ویرانگر كوكائین كه برگرفته از گیاه سبز رنگ است سال‌های دور در امریكا كشف شد.
این ماده كه در ابتدا برای رفع گرسنگی و بعضا تشنگی مورد استفاده‌ی مردم قرار می‌گرفت، با گذشت زمان رنگ از چهره خود زدود و آثار تخریبی آن بر بدن بیش از بیش نمایان شد.

این ماده‌ی مخدر در بین جوانان 18 تا 25 سال فراگیری بیشتری دارد و در مردان دو برابر زنان رواج دارد. علت جذب سریع این ماده‌ی مخدر در بدن نیز به خاطر جذب سریع در مغز است و به دلیل همین فرایند است كه كوكائین خواهان بیشتری در بین مواد مخدر دارد.
این ماده كه آثار تخریبی آن روز به روز در حال نمایان‌تر شدن است با اختلالات خواب، اضطراب زیاد و نارسایی در كلیه‌های فرد مصرف كننده رابطه دارد. از دیگر مشكلاتی كه كوكائین در فرد مصرف كننده ایجاد می‌كند، بیماری اسكیزوفرنی است كه مصرف طولانی مدت آن زندگی را مختل و مرگ را برای فرد مصرف كننده به ارمغان می‌آورد.
خیلی از افرادی كه در بازار سوداگری مواد مخدر فقط به فكر پر كردن جیب خود هستند با توجه به رنگ سبز كوكائین در صددند القا كنند كه این ماده دارویی است، به همین دلیل خانواده ها بالاخص جوان‌ترها باید مراقب باشند تا در دام این افراد سودجو نیفتند.


دسترسی سریع
آتش پنهان