آتش پنهان پنج شنبه ها از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آتش پنهان

مرگ در لباس آرامش

نام اعتیاد امروزه بر سر زبان ها افتاده و خیلی از مردم گرفتار این نام ناخوش احوال شده اند .یكی از موادی كه افراد معتاد برای رهایی از سختی های زندگی دست به دامان آن شده اند ماده مخدر شیشه اسن."آتش پنهان" بررسی كرده است.

1396/12/13
|
10:10
|

به‌گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛خیلی از افرادی كه به بهانه رسیدن به آرامش زندگی به آغوش اعتیاد می روند نمی دانند كه قدم برداشتن در این جاده انتهایی سرد و تاریك دارد و بازگشت به خط زندگی بسیار سخت و ناهموار خواهد بود . اعتیاد نامی است كه این روزها در بسیاری از جوامع دنیا نام آن بر سر زبان ها افتاده و خیلی از مردم گرفتار این نام ناخوش احوال شده اند .

در سال 1950 سازمان ملل متحد اعتیاد به موادی آرام بخش را به رسمیت شناخت و نسبت به پیامدهای سخت آن برای انسانها هشدار داد . یكی از موادی كه افراد معتاد برای دستیابی به آرامش و رهایی از سختی های زندگی دست به دامان آن شده اند ماده مخدر شیشه است .

این ماده بسیار توهم زا ، مست كننده و برهم زدن تعادل روحی و روانی فرد مصرف كننده است كه خطرات ناشی از آن بسیار مهلك است . ماده مخدر شیشه ، علاوه بر آسیب های ذكر شده افسار فرد معتاد را به شدت بدست خود می گیرد و حس كاذب را به فرد معتاد القا می كند كه این احساس می تواند فرد گرفتار را در معرض بسیاری از كارهای خطرناك در جامعه قرار دهد .

در این زمینه كارشناسان معتقدند كه پیشگیری از وقوع اعتیاد می تواند نقش عمده ای را ایفا كند و در ریشه یابی این آسیب اجتماعی كمك مهمی را به كاوشگران این راه كند . فقر فرهنگی ، اقتصادی و كمبودهای خانوادگی در دوران كودكی و رشد انسان از جمله عوامل مهمی است كه باید به آن توجه ویژه شود تا از رشد اعتیاد جلوگیری كرد .

برنامه "آتش پنهان" شامگاه هر پنجشنبه ریشه عوامل اعتیاد را بررسی می كند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
آتش پنهان