آتش پنهان پنج شنبه ها از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آتش پنهان

ماده‌ی مخدر عصاره‌ی گیاه شاه دانه بلایی خانمان سوز است

حشیش ماده‌ای آرام بخش از خانواده بزرگ مواد مخدر است كه از صمغ گیاه شاه دانه به دست می‌آید و آثاری مخرب بر روح و روان فرد مصرف كننده به جای می‌گذارد كه راه برگشت برای فرد را به بن بستی سرد و تاریك رهنمون می‌سازد.

1396/12/05
|
16:36
|

در گذشته از صمغ گیاه «شاه دانه» برای تسكین قلب و آرام‌بخش موضعی بر برخی امراض و دردهای بشری استفاده می‌شد.
اما با گذشت زمان و پی بردن به آثار مخرب و زیان‌ده این ماده خطرنا ، انسان‌ها با مطالعه بیشتر بر تركیبات این ماده مصرف آن را ممنوع و عوارض آن بر بدن‌ها را برای مردم بازگو كردند.
حشیش ماده‌ای نئشه آور است و دروازه‌ای است بزرگ برای اینكه یك فرد مصرف كننده به مواد بیشتری دست یابد.
این ماده‌ی مخرب و زیان‌ده همون ماری جواناست كه در غرب در معرض استفاده عموم مردم است.
خیلی از كشورهای غربی هم با پی بردن به آثار مخرب و كشنده حشیش برآن شدند تا استفاده از این مواد را با نظارت دولت در اختیار افراد معتاد قرار دهند تا پس از استفاده‌ی فرد و گرفتار شدن در بیمارستان برای طی دوران درمان هزینه‌های آن قبلا از فرد معتاد اخذ شود.
محققان هم دریافتند كه دل كندن از حشیش برای فرد معتاد بسیار سخت و جانكاه است و به همین علت درصدد راه‌هایی برای كاهش میزان تلفات آن شدند.
از آسیب‌های جدی این مواد مخدر می‌توان به جنون، اسكیزوفرنی و كوچك شدن مغز اشاره كرد كه پیامد مهم‌تر آن این است كه بی غیرتی و بی تفاوتی را در درون فرد مصرف كننده به شدت تقویت می‌كند.
همچنین دیگر آسیب جدی استفاده از ماده مخدر حشیش تبلور بیماری روانشناختی سنگینی در فرد است كه با توجه به مصرف آن و درگیر شدن فرد معتاد بازگشت به زندگی تقریبا زیر صفر است و فقط مرگ می‌تواند آلام این افراد باشد.
«آتش پنهان» شامگاه هر پنجشنبه به بررسی انواع مواد مخدر و آسیب‌های آن می‌پردازد.

دسترسی سریع
آتش پنهان