آتش پنهان پنج شنبه ها از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

آتش پنهان

"اكس" خیابانی یك طرفه اما بن بست

خیلی از روانگردانان كه در دسترس شهروندان بالاخص جوانان است ، شبیه بمبی خانمان سوز عمل می كند كه بقای زندگی را برای همیشه غیرممكن می سازد و فرد راهی جز تباهی پیش روی خود نمی یابد. برنامه "آتش پنهان" پیرامون روانگردان اكس صحبت كرده است.

1396/11/28
|
14:59
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ خیلی از روانگردانان كه در دسترس شهروندان بالاخص جوانان است ، شبیه بمبی خانمان سوز عمل می كند كه بقای زندگی را برای همیشه غیرممكن می سازد و فرد راهی جز تباهی پیش روی خود نمی یابد.

پس از بررسی چند ماده مخدر سنتی در برنامه "آتش پنهان" ، این هفته موضوع بررسی مواد مخدر به ماده روانگردان اكس رسید . ماده انرژی زا كه فرد مصرف كننده را تا حد مرگ می رساند.

این ماده مخدر صنعتی در سال 1914 در كشور آلمان ساخته شد تا برای بیدارباش سربازان و كاهش اشتها و بی خوابی برای فعالیت بیشتر استفاده شود .اما رفته رفته و با استفاده بیشتر سربازان از قرص اكس ، آثار مخرب آن بیشتر نمایان شد و تا جایی رسید كه استفاده از این ماده ممنوع شد .

توهم های ویرانگر ، انرژی های كاذب و تاری دید و ابتلا به فشارخون از جمله آسیب های جدی قرص اكس بود كه افراد مصرف كننده به این عوارض دچار می شوند. این قرص در اشكال نوشابه ، پودر ، آدامس و تزریق مورد مصرف واقع می شود و با تحت تاثیر قراردادن ، مغز انسان ، فرد استفاده كننده را ابتدا شاد و بی خیال می كند اما با مرور زمان خواب و استراحت از بدن فرد مبتلا رخت بر می بندد و بی قراری و خستگی و توهم ناشی از مصرف این مواد جایگزین می شود .

یكی از بهبودیافتگان این مواد خانمان سوز نیز گفته : رهایی از مصرف قرص اكس بشدت سخت است و مصرف زیاد این مواد شخص را پابند می كند . اغلب كسانی كه به این ماده مخدر صنعتی اعتیاد داشته اند با مرگ زودرس آرام گرفته اند و تعداد اندكی با همت بالا توانسته اند از شر این بلای خانمان سوز رها شوند .

برنامه "آتش پنهان" شامگاه پنجشنبه به موشكافی این نوع مواد مخدر پرداخته است.مارا در آرشیو بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
آتش پنهان