راه و بی راه یكشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

جنگ جنگ اقتصادی در دستان ژنرال‌های امریكایی

پس از اینكه دولت ایالات متحده در جنگ تسلیحات به این نتیجه رسید كه راهی از پیش نمی‌برد روی به جنگی آورد كه هدفش تخریب زیرساخت‌های ایران بود.

1397/01/21
|
10:28
|

با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی دشمنان قسم خورده‌ی كشورمان بر این باورند كه با وضع تحریم‌های گسترده‌ی مردم را از راهی كه برگزیدند به انحراف بكشانند، اما در این چندین سال هرچه زدند بر در بسته خوردند و نتواستند به اهداف خود برسند.
در این بین یكی از كشورهایی كه هرچه در توان داشت برای این امر گذاشت امریكا بود. این كشور پس از حمایت‌های گسترده از رژیم متجاوز صدام در جنگ هشت ساله تلاش‌های زیادی كرد تا سلطه‌ی خود را برا ایران تازه نوپا به كار گیرد، اما با مقاومت و رشادت ایرانی‌ها نتوانست ملت ما را به زانو درآورد.
پس از آن و شكست سیاست جنگ تسلیحاتی، مثلث غرب به ریاست امریكا براین شدند تا با وضع تحریم مشكلات زیادی را پیش پای ایران قرار دهند. از همین رو نخبه‌های اقتصادی و سیاسی خود را به صف كردند تا با وضع تحریم‌های ظالمانه به هدف خود برسند.
دیوید كوهن، یكی از ژنرال‌هایی است به آقای تحریم‌ها معروف است و به حمایت از تحریم‌های وی از كشورهای نوظهور شهره است.
این سیاستمدار كهنه كار كه سابقه‌ی وكالت در واشنگتن را در كارنامه دارد با سیاست تغییر اوباما به مسند نشست و توانست در مدت 8 سال ریاست جمهوری اوباما تحریم های سنگینی را بر ایران، اوكراین و عراق وضع كند.
برنامه‌ی «راه و بیراه» در شامگاه هر یكشنبه به ریشه‌های تحریم‌های اقتصادی و افراد موثر در این حوزه می‌پردازد.

دسترسی سریع
راه و بیراه