راه و بی راه یكشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

جنگ جنگ اقتصادی در دستان ژنرال‌های امریکایی

پس از اینکه دولت ایالات متحده در جنگ تسلیحات به این نتیجه رسید که راهی از پیش نمی‌برد روی به جنگی آورد که هدفش تخریب زیرساخت‌های ایران بود.

1397/01/21
|
10:28

با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دشمنان قسم خورده‌ی کشورمان بر این باورند که با وضع تحریم‌های گسترده‌ی مردم را از راهی که برگزیدند به انحراف بکشانند، اما در این چندین سال هرچه زدند بر در بسته خوردند و نتواستند به اهداف خود برسند.
در این بین یکی از کشورهایی که هرچه در توان داشت برای این امر گذاشت امریکا بود. این کشور پس از حمایت‌های گسترده از رژیم متجاوز صدام در جنگ هشت ساله تلاش‌های زیادی کرد تا سلطه‌ی خود را برا ایران تازه نوپا به کار گیرد، اما با مقاومت و رشادت ایرانی‌ها نتوانست ملت ما را به زانو درآورد.
پس از آن و شکست سیاست جنگ تسلیحاتی، مثلث غرب به ریاست امریکا براین شدند تا با وضع تحریم مشکلات زیادی را پیش پای ایران قرار دهند. از همین رو نخبه‌های اقتصادی و سیاسی خود را به صف کردند تا با وضع تحریم‌های ظالمانه به هدف خود برسند.
دیوید کوهن، یکی از ژنرال‌هایی است به آقای تحریم‌ها معروف است و به حمایت از تحریم‌های وی از کشورهای نوظهور شهره است.
این سیاستمدار کهنه کار که سابقه‌ی وکالت در واشنگتن را در کارنامه دارد با سیاست تغییر اوباما به مسند نشست و توانست در مدت 8 سال ریاست جمهوری اوباما تحریم های سنگینی را بر ایران، اوکراین و عراق وضع کند.
برنامه‌ی «راه و بیراه» در شامگاه هر یکشنبه به ریشه‌های تحریم‌های اقتصادی و افراد موثر در این حوزه می‌پردازد.

دسترسی سریع
راه و بیراه