راه و بی راه یكشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

دست پشت پرده تحریم

استوارد لوی نامی است كه شاید تا كنون نشنیده باشید اما این یهودی افراطی اسرائیلی كه ساكن آمریكاست كسی است كه تحریم های مالی سنگین را از سوی ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی ایران پایه نهاده است.

1396/12/15
|
09:11
|

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان، پس از انقلاب اسلامی ایران و پایان جنگ تحمیلی ، دشمنان كشورمان برآن شدند تا هرجور كه هست ضربه ای را بر پیكره نهال نوپای انقلاب وارد كنند .

این كشورها و در راس آنان آمریكا پس از گذشت سال ها و عبرت اندوزی از جنگ های برافروخته در منطقه خاورمیانه كه خود این كشور اساس آن را تشكیل می داد ، از جنگ و ستیز با ایران بصورت نظامی و تسلیحاتی روی برگردان شد و نبرد اقتصادی را آغاز كرد .

این جنگ كه بر خلاف نبردهای نظامی با خون و خونریزی و هزینه ای كمتر همراه بوده ، هدفش تخریب زیرساخت ها و شل كردن بنیان های اقتصادی كشورهای در حال ظهور علی الخصوص ایران بود .

پس از گذشت سال ها و اعمال تحریم های كمرشكن و تسلیم نشدن جمهوری اسلامی ایران در برابر این خواست غیرقانونی ، در زمان صدارت بوش پسر سازمانی به نام TFA تشكیل شد كه مبنای فعالیت آن فشار اقتصادی در نظر گرفته شد .

موسس این سازمان نیز شخصی یهودی الاصل به نام استوارد لوی بود . در ابتدا تاسیس این سازمان نام غیر دولتی داشت اما رفته رفته سیاست های خصمانه دولت آمریكا بر علیه ایران را عملیاتی میكرد تا مشت آمریكا برای جهان در رابطه با دشمنی با ایران باز شود .

استوارد لوی وقتی به ریاست این سازمان رسید از هیچ كوششی برای ضربه زدن به ایران فروگذار نبود و با دستور او بیشتر شركت های اروپایی كه خواهان برقراری رابطه بتا ایران بودند از همكاری منع شدند . در زمان این یهودی آمریكایی تبار بود كه دو بانك مهم صادرات و سپه نیز در كل جهان تحریم شدند تا مشكلات ایران در عرصه های اقتصادی دوچندان شود .


«راه و بی راه» بررسی كرده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
راه و بیراه