راه و بی راه یكشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

دست پشت پرده تحریم

استوارد لوی نامی است که شاید تا کنون نشنیده باشید اما این یهودی افراطی اسرائیلی که ساکن آمریکاست کسی است که تحریم های مالی سنگین را از سوی ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی ایران پایه نهاده است.

1396/12/15
|
09:11

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان، پس از انقلاب اسلامی ایران و پایان جنگ تحمیلی ، دشمنان کشورمان برآن شدند تا هرجور که هست ضربه ای را بر پیکره نهال نوپای انقلاب وارد کنند .

این کشورها و در راس آنان آمریکا پس از گذشت سال ها و عبرت اندوزی از جنگ های برافروخته در منطقه خاورمیانه که خود این کشور اساس آن را تشکیل می داد ، از جنگ و ستیز با ایران بصورت نظامی و تسلیحاتی روی برگردان شد و نبرد اقتصادی را آغاز کرد .

این جنگ که بر خلاف نبردهای نظامی با خون و خونریزی و هزینه ای کمتر همراه بوده ، هدفش تخریب زیرساخت ها و شل کردن بنیان های اقتصادی کشورهای در حال ظهور علی الخصوص ایران بود .

پس از گذشت سال ها و اعمال تحریم های کمرشکن و تسلیم نشدن جمهوری اسلامی ایران در برابر این خواست غیرقانونی ، در زمان صدارت بوش پسر سازمانی به نام TFA تشکیل شد که مبنای فعالیت آن فشار اقتصادی در نظر گرفته شد .

موسس این سازمان نیز شخصی یهودی الاصل به نام استوارد لوی بود . در ابتدا تاسیس این سازمان نام غیر دولتی داشت اما رفته رفته سیاست های خصمانه دولت آمریکا بر علیه ایران را عملیاتی میکرد تا مشت آمریکا برای جهان در رابطه با دشمنی با ایران باز شود .

استوارد لوی وقتی به ریاست این سازمان رسید از هیچ کوششی برای ضربه زدن به ایران فروگذار نبود و با دستور او بیشتر شرکت های اروپایی که خواهان برقراری رابطه بتا ایران بودند از همکاری منع شدند . در زمان این یهودی آمریکایی تبار بود که دو بانک مهم صادرات و سپه نیز در کل جهان تحریم شدند تا مشکلات ایران در عرصه های اقتصادی دوچندان شود .


«راه و بی راه» بررسی کرده است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
راه و بیراه