راه و بی راه یكشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

جاده صهیونیستی انگلستان تا خاورمیانه

انگلیس كه به استعمار پیر معروف است در اوایل قرن بیست میلادی برای جلوگیری از نفوذ آلمان در منطقه خاورمیانه،یك غده سرطانی به نام اسرائیل را بنیان نهاد تا راه را برای رسیدن به اهداف خود در آسیا هموار شود.

1396/10/12
|
10:29
|

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان ،برنامه «راه و بی راه» شامگاه یكشنبه به موضوع پر قصه این روزهای جهان اسلام در منطقه خاورمیانه اختصاص داشت .

اسرائیل كه از بدو بوجودآمدنش غصه ای فزون بر دامن جهان اسلام شده این روزها با فتنه انگیزی و ربودن آرامش از مردم سرزمین فلسطین كه روزی قبله گاه نخست مسلمین بوده به معضلی سخت نه تنها در جهان اسلام بلكه در كل جهان تبدیل شده است.


تاریخچه تاسیس اسرائیل برمیگردد به اوایل قرن بیستم میلادی ، روزگاری كه استعمار پیر،انگلستان چنبره ای همه جانبه بر كل خاورمیانه انداخته بو.. انگلیسی ها كه از نفوذ استعمار آلمان بر منطقه به ستوه آمده بودند در صدد تاخت و تاز بر منطقه بودند تا از نفوذ ژرمن ها جلوگیری كنند .


در سال 1907 نیز در بزرگترین كنفرانس فرامنطقه ای آنها به این نتیجه رسیدند كه بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ و ایجاد اختلاف پرو بال دادن به دولتی است كه مانع اتحاد مسلمین و سدی سنگین برابر مردم است . از اینرو آنها به این نتیجه رسیدند تا سواحل زرخیز مدیترانه را به یهودیان بسپارند برای تشكیل دولتی تمام عیار یهودی .

با گذشت چند سال فلسطین به قیمومیت اسرائیل درآمد و با نقشه ای از پیش تعیین شده صهیونیست ها به سرعت سرازیر سرزمین های اشغالی شدند و در همان ایام با تشكیل شورای حكومتی 38 نفره از یهودیان، بن گوریون بزرگترین دولت اسرائیلی را بنیان نهاد .

پس از به رسمیت یافتن اسرائیل شوروی و آمریكا نیز اسرائیل را به رسمیت شناختند. یك كارشناس غربی با نام فورد معتقد است، اعراب اگر میدانستند كه اسرائیلی ها چگونه زمین های فلسطینیان را به زور تصرف كردند هرگز دست دوستی به سمت این رژیم غاصب دراز نمی كردند .


لازم به ذكر است از طرفی عربستان برای راضی نگه داشتن آمریكا و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران سعی كرده به عنوان بازوی قدرتمند غرب در ایران با اسرائیل طرح دوستی بریزد ، با ظلمی شگرف در حق مسلمین درصدد است تا اسرائیل را بر منطقه مشرف كند .


برای شرح كامل این برنامه را در آرشیو بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
راه و بیراه