راه و بی راه یكشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

جاده صهیونیستی انگلستان تا خاورمیانه

انگلیس که به استعمار پیر معروف است در اوایل قرن بیست میلادی برای جلوگیری از نفوذ آلمان در منطقه خاورمیانه،یک غده سرطانی به نام اسرائیل را بنیان نهاد تا راه را برای رسیدن به اهداف خود در آسیا هموار شود.

1396/10/12
|
10:29

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان ،برنامه «راه و بی راه» شامگاه یکشنبه به موضوع پر قصه این روزهای جهان اسلام در منطقه خاورمیانه اختصاص داشت .

اسرائیل که از بدو بوجودآمدنش غصه ای فزون بر دامن جهان اسلام شده این روزها با فتنه انگیزی و ربودن آرامش از مردم سرزمین فلسطین که روزی قبله گاه نخست مسلمین بوده به معضلی سخت نه تنها در جهان اسلام بلکه در کل جهان تبدیل شده است.


تاریخچه تاسیس اسرائیل برمیگردد به اوایل قرن بیستم میلادی ، روزگاری که استعمار پیر،انگلستان چنبره ای همه جانبه بر کل خاورمیانه انداخته بو.. انگلیسی ها که از نفوذ استعمار آلمان بر منطقه به ستوه آمده بودند در صدد تاخت و تاز بر منطقه بودند تا از نفوذ ژرمن ها جلوگیری کنند .


در سال 1907 نیز در بزرگترین کنفرانس فرامنطقه ای آنها به این نتیجه رسیدند که بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ و ایجاد اختلاف پرو بال دادن به دولتی است که مانع اتحاد مسلمین و سدی سنگین برابر مردم است . از اینرو آنها به این نتیجه رسیدند تا سواحل زرخیز مدیترانه را به یهودیان بسپارند برای تشکیل دولتی تمام عیار یهودی .

با گذشت چند سال فلسطین به قیمومیت اسرائیل درآمد و با نقشه ای از پیش تعیین شده صهیونیست ها به سرعت سرازیر سرزمین های اشغالی شدند و در همان ایام با تشکیل شورای حکومتی 38 نفره از یهودیان، بن گوریون بزرگترین دولت اسرائیلی را بنیان نهاد .

پس از به رسمیت یافتن اسرائیل شوروی و آمریکا نیز اسرائیل را به رسمیت شناختند. یک کارشناس غربی با نام فورد معتقد است، اعراب اگر میدانستند که اسرائیلی ها چگونه زمین های فلسطینیان را به زور تصرف کردند هرگز دست دوستی به سمت این رژیم غاصب دراز نمی کردند .


لازم به ذکر است از طرفی عربستان برای راضی نگه داشتن آمریکا و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران سعی کرده به عنوان بازوی قدرتمند غرب در ایران با اسرائیل طرح دوستی بریزد ، با ظلمی شگرف در حق مسلمین درصدد است تا اسرائیل را بر منطقه مشرف کند .


برای شرح کامل این برنامه را در آرشیو بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
راه و بیراه