جریان شنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

جريان

داروهای بدنسازی داروهای بدنسازی مخرب یا سازنده

همه چیز را درباره‌ی داروهای بدنسازی بدانیم.

1397/10/17
|
15:48
|

داروهای بدنسازی به داروهایی گفته می شود كه باعث افزایش رشد بافت‌ها از راه افزایش فرآیند سوخت و ساز و عوامل دست اندركار در ساخته شدن پروتئین در بدن می‌شوند.

هنگامی كه استروئیدها زیر نظر دقیق پزشك مصرف شوند، می‌توانند برای شما مفید باشند. استروئید به بهبود سلامت و تندرستی فرد كمك می‌كند. این دارو به افزایش توده‌ی خالص عضلانی و دستیابی به اندامی تراشیده كمك می‌كند. استفاده‌ی بیش از حد از استروئید ممكن است منجر به مرگ شود. به همین دلیل است كه استفاده از استروئید باید تنظیم شده باشد و با دستور پزشك انجام شود.

استروئیدها، گروهی از تركیبات آلی‌اند كه هورمون مردانه یعنی تستوسترون را افزایش می‌دهند. بیش از 50 سال است كه استروئیدها در فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شوند. اساسا استروئیدها، تستوسترون مصنوعی‌اند. و چون مصرف كنندگان استروئید متوجه شدند كه چطور این دارو به آنها كمك می‌كند كه به توده‌ی عضلانی بیشتر دست یابند، استروئید به جزئی اصلی در میان بدنسازان تبدیل شد.

اما این دارو زیان‌هایی نیز به همراه دارد كه در برنامه‌ی این هفته‌ی «جریان» درباره‌ی همین مسئله صحبت كردیم. در این برنامه همراه با چند ورزشكار با تجربه‌های یكسان از مصرف استروئید و گفتگو با كارشناسان در این زمینه همه‌ی ضررهای استفاده از این هورمون را بیان كردیم و در پایان به راهكارهای درست برای افزایش حجم ماهیچه در بدنسازی نیز اشاره شد.

برای شنیدن این برنامه می‌توانید به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه كنید.

دسترسی سریع
جریان