و اما ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 20 دقیقه

شكست عجیب بسكتبال ایران مقابل پورتوریكو

تیم ملی بسكتبال ایران در مقابل پورتوریكو باخت

1398/06/09
|
23:17
|

ایران با تركیب حامد حدادی، صمد نیكخواه بهرامی، بهنام یخچالی، محمد حسن‌زاده و محمد جمشیدی بازی را آغاز كرد.

كوارتر اول: 30 - 16 ایران

تیم ایران بازی را فوق‌العاده و بسیار كوبنده شروع كرد و نتیجۀ كوارتر اول 30 در مقابل 16 به نفع ایران تمام شد.

كوارتر دوم: 49 - 31 ایران

در كوارتر دوم با درخشش بهنام یخچالی، بازیكن تیم ملی بسكتبال ایران، توانست اختلاف را حفظ كند و با نتیجۀ 49 بر 31 نیمۀ نخست بازی خاتمه یافت.

كوارتر سوم: 65 - 51 ایران

در كوارتر سوم و نیمۀ دوم بازی پورتوریكو اختلاف را كمی كمتر كرد و نتیجه 65 بر 51 شد و كوارتر سوم هم پایان یافت.

كوارتر چهارم: 81 - 83 پورتوریكو

متاسفانه تیم ایران به دلیل نداشتن دفاع مستحكم در كوارتر چهارم نتیجه را 81 بر 83 واگذار كرد و تیم پورتوریكو برندۀ این بازی شد.

تیم پورتوریكو در كوارتر چهارم تغییر تاكتیك داد و بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت. در حالی كه فقط یك دقیقه به پایان بازی مانده بود و تیم ایران 78 بر 74 از تیم پورتوریكو جلو بود، یكی از بازیكنان این تیم با سه پرتاب سه امتیازی باعث پیشی تیم پورتوریكو از ایران شد و در چهار ثانیۀ آخر بازی نیز تیم ایران نتوانست دفاع خوبی از خود به نمایش بگذارد.

از لحظات زیبای این بازی می توان به دو بازربیتر حامد حدادی اشاره كرد.

در پایان «داوید هوئرتاس» شوتینگ گارد، بازیكن پست 2، از تیم ملی پورتوریكو، با كسب 32 امتیاز، 3 ریباند، 4 پاس گل، 1 بلاك و تاثیرگذاری 34، بهترین بازیكن زمین شد.

حامد حدادی سنتر، بازیكن پست 5، ایران نیز با كسب 22 امتیاز، 16 ریباند، 4 پاس گل، 1 بلاك و تاثیر گذاری 28، بهترین بازیكن ایران شد، اما در نهایت تلاش او و سایرین بی‌نتیجه ماند.

صحبت حامد حدادی دربارۀ بازی امروز: ما خسته نبودیم، پورتوریكو بازی سریعی انجام داد. گاهی اوقات چیزی كه می‌خواهید به دست نمی‌آورید. در كل مشكلی وجود نداشت، تنها مشكل این بود كه ما بازی را با شكست به پایان بردیم.

نظر «شاهین طبع» دربارۀ بازی امروز: پیروزی بر پورتوریكو می‌توانست سرنوشت تورنمنت را برای ما تعیین كند، تیم حریف در دقایق پایانی فشار زیادی به ما وارد كرد، آنها در دقایق پایانی بازی شانس‌های بهتری داشتند و با چند شوت سه امتیازی بسیار خوب از این شانس‌ها استفاده كردند، اگر تونس بتواند پوتوریكو را شكست دهد و ما تونس را ببریم ما هم امیدهایی داریم، تلاش می‌كنیم خودمان را بازیابی كنیم و بتوانیم در بازی‌های آینده عملكرد بهتری داشته باشیم.

شایان ذكر است بازی دیگر در گروه ایران كه بین تیم اسپانیا و تونس برگزار شد با نتیجه 101 بر 62 به نفع اسپانیا به پایان رسید.

دسترسی سریع
و اما ورزش