كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

شغل عجیب و پردرآمد عجیب‌ترین مشاغل جهان در «كاوشگر»

كار‌های عجیب و غریب قطعا درآمد خوبی دارد، اما اغلب به خلاقیت، سعی و كوشش زیاد و تمایل به خطر كردن نیاز دارد كه در برخی از این شغل‌ها پول اصلی به جیب فردی دیگر یا همه‌‌ی پول به جیب خود فرد می‌رود.

1397/08/05
|
16:13

همه‌ی ما گاهی نام برخی مشاغل به گوشمان می‌رسد كه به نظرمان چندان عادی نیست و جالب است بدانیم چه كسانی به چنین فعالیت‌های مشغول‌اند. مثلا در كشور خودمان هستند كسانی كه برای پوشاندن پلاك ماشین‌ها در محدوده‌ی طرح ترافیك، پول می‌گیرند و روی صندوق می‌نشینند یا پشت ماشین راه می‌روند تا شماره‌ی پلاك دیده نشود.

اما فارغ از مشاغل عجیب داخلی، آیا تاكنون شغلی به نام «گریه كن در مراسم ختم» به گوشتان خورده؟ یا آزمایش كننده‌ی غذای حیوانات؟ یا فردی كه برای خوابیدن روی تخت پول می‌گیرد؟ جالب است كه همه‌ی این مشاغل عجیب درآمدهای بسیاری هم دارند. مثلا كسی كه در مراسم عزا حسابی گریه می‌كنند و اشك بقیه‌ی حاضران را هم در می‌آورد و برای هر ساعت اشكی كه می‌ریزد و ناله‌ای كه می‌كند، 40 دلار امریكا دستمزد دریافت می‌كند، یعنی مبلغی حدود 150 هزار تومان به پول ما. یا مثلا كسی كه در صف می‌ایستد و نوبت می‌گیرد، هفته‌ای حدود یكهزار دلار درآمد دارد. برای اینكه با دیگر مشاغل عجیب و پردرآمد دنیا آشنا شوید چند نمونه را ذكر می‌كنیم: آدامس پاك كن. تعیین كننده‌ی جنسیت جوجه‌ها. گیرنده‌ی زهر مار.

در «كاوشگر» با محمدحسین جهان پناه و كیوان نقره كار، روزنامه نگار، صحبت كردیم. برای شنیدن این برنامه می‌توانید به سایت رادیو جوان بخش آرشیو برنامه‌ها مراجعه كنید.

دسترسی سریع
كاوشگر