کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

شغل عجیب و پردرآمد عجیب‌ترین مشاغل جهان در «کاوشگر»

کار‌های عجیب و غریب قطعا درآمد خوبی دارد، اما اغلب به خلاقیت، سعی و کوشش زیاد و تمایل به خطر کردن نیاز دارد که در برخی از این شغل‌ها پول اصلی به جیب فردی دیگر یا همه‌‌ی پول به جیب خود فرد می‌رود.

1397/08/05
|
16:13

همه‌ی ما گاهی نام برخی مشاغل به گوشمان می‌رسد که به نظرمان چندان عادی نیست و جالب است بدانیم چه کسانی به چنین فعالیت‌های مشغول‌اند. مثلا در کشور خودمان هستند کسانی که برای پوشاندن پلاک ماشین‌ها در محدوده‌ی طرح ترافیک، پول می‌گیرند و روی صندوق می‌نشینند یا پشت ماشین راه می‌روند تا شماره‌ی پلاک دیده نشود.

اما فارغ از مشاغل عجیب داخلی، آیا تاکنون شغلی به نام «گریه کن در مراسم ختم» به گوشتان خورده؟ یا آزمایش کننده‌ی غذای حیوانات؟ یا فردی که برای خوابیدن روی تخت پول می‌گیرد؟ جالب است که همه‌ی این مشاغل عجیب درآمدهای بسیاری هم دارند. مثلا کسی که در مراسم عزا حسابی گریه می‌کنند و اشک بقیه‌ی حاضران را هم در می‌آورد و برای هر ساعت اشکی که می‌ریزد و ناله‌ای که می‌کند، 40 دلار امریکا دستمزد دریافت می‌کند، یعنی مبلغی حدود 150 هزار تومان به پول ما. یا مثلا کسی که در صف می‌ایستد و نوبت می‌گیرد، هفته‌ای حدود یکهزار دلار درآمد دارد. برای اینکه با دیگر مشاغل عجیب و پردرآمد دنیا آشنا شوید چند نمونه را ذکر می‌کنیم: آدامس پاک کن. تعیین کننده‌ی جنسیت جوجه‌ها. گیرنده‌ی زهر مار.

در «کاوشگر» با محمدحسین جهان پناه و کیوان نقره کار، روزنامه نگار، صحبت کردیم. برای شنیدن این برنامه می‌توانید به سایت رادیو جوان بخش آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
کاوشگر