كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

رنگ توسعه كشورها تولید رنگها چقدر آب می خورد

امروز "كاوشگر" از رادیو جوان درباره رنگها صحبت كرد اینكه رنگها چه انواعی دارند؟رنگهای ویژه چطورتولیدمی شوند؟سازندگان رنگهای با تكنولوژی بالا با چه چالشهایی مواجه هستند؟گردش مالی حاصل از تولید رنگ دردنیا چند دلاردرسال است؟

1397/08/02
|
13:11

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ امروز "كاوشگر" از رادیو جوان درباره رنگها صحبت كرد اینكه رنگها چه انواعی دارند؟رنگهای ویژه چطورتولیدمی شوند؟سازندگان رنگهای با تكنولوژی بالا با چه چالشهایی مواجه هستند؟گردش مالی حاصل از تولید رنگ دردنیا چند دلاردرسال است؟و داشتن صنعت رنگ چطور به توسعه وپیشرفت یك كشور كمك میكند.

رنگ در دنیای امروز نقش بسیار مهمی در پرورش ذوق و قرایح بشری و ارضای نیازهای زیبا شناختی وی ایفا می كند. بدین جهت است كه احساس رنگ را به تعبیری حس هفتم می‌گویند. انسان در پهنه تولید تزئین خانه‌ها ، پوشاك و حتی نوشابه‌ها در هنر ، نقاشی ، صنایع كشتیرانی و امور ارتباطات محصولات مصرفی در صنایع فضایی و خلاصه در همه شئونات با رنگ سر و كار دارد. بطور كلی ، از رنگ علاوه بر ایجاد زیبایی محیط ، جهت حفاظت اشیا در مقابل عوامل طبیعی و غیره استفاده می‌شود.

"كاوشگر" امروز به این مقوله پرداخت و در این خصوص با دكتر زهرا رنجبر رئیس موسسه پژوهشی علوم و فن آوری رنگ و پوشش و دكتر علیرضا نجفی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفتگو كرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
كاوشگر