کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

رنگ توسعه كشورها تولید رنگها چقدر آب می خورد

امروز "کاوشگر" از رادیو جوان درباره رنگها صحبت کرد اینکه رنگها چه انواعی دارند؟رنگهای ویژه چطورتولیدمی شوند؟سازندگان رنگهای با تکنولوژی بالا با چه چالشهایی مواجه هستند؟گردش مالی حاصل از تولید رنگ دردنیا چند دلاردرسال است؟

1397/08/02
|
13:11

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ امروز "کاوشگر" از رادیو جوان درباره رنگها صحبت کرد اینکه رنگها چه انواعی دارند؟رنگهای ویژه چطورتولیدمی شوند؟سازندگان رنگهای با تکنولوژی بالا با چه چالشهایی مواجه هستند؟گردش مالی حاصل از تولید رنگ دردنیا چند دلاردرسال است؟و داشتن صنعت رنگ چطور به توسعه وپیشرفت یک کشور کمک میکند.

رنگ در دنیای امروز نقش بسیار مهمی در پرورش ذوق و قرایح بشری و ارضای نیازهای زیبا شناختی وی ایفا می کند. بدین جهت است که احساس رنگ را به تعبیری حس هفتم می‌گویند. انسان در پهنه تولید تزئین خانه‌ها ، پوشاک و حتی نوشابه‌ها در هنر ، نقاشی ، صنایع کشتیرانی و امور ارتباطات محصولات مصرفی در صنایع فضایی و خلاصه در همه شئونات با رنگ سر و کار دارد. بطور کلی ، از رنگ علاوه بر ایجاد زیبایی محیط ، جهت حفاظت اشیا در مقابل عوامل طبیعی و غیره استفاده می‌شود.

"کاوشگر" امروز به این مقوله پرداخت و در این خصوص با دکتر زهرا رنجبر رئیس موسسه پژوهشی علوم و فن آوری رنگ و پوشش و دکتر علیرضا نجفی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفتگو کرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر