كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

ابتكار ژنرالهای آلمانی اشتباه هیتلر اینجا رخ داد

نبرد دانكرك در فرانسه، در جریان جنگ جهانی دوم بین قوای متفقین و آلمان نازی رخ داد.این نبرد قسمتی از جنگ جهانی دوم در جبهه غربی بود كه شامل دفاع و تخلیه نیروهای انگلیسی از دانكرك زرگترین اشتباه هیتلر اینجا رخ داد."كاوشگر" بررسی می كند.

1397/07/24
|
15:57

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ نبرد دانكرك در فرانسه، در جریان جنگ جهانی دوم بین قوای متفقین و آلمان نازی رخ داد.این نبرد قسمتی از جنگ جهانی دوم در جبهه غربی بود كه شامل دفاع و تخلیه نیروهای انگلیسی از دانكرك از 26 می تا 4 ژوئن 1940 بود. بزرگترین اشتباه هیتلر اینجا رخ داد.

ارتش آلمان با عبور از خاك بلژیك و هلند بصورت غافلگیرانه‌ای از پشت خطوط ماژینو سردرآورد و عملاً ارتش‌های فرانسه و بریتانیا در شمال غرب آلمان را غافلگیر كرد. با این یورش 400 هزار سرباز بریتانیایی و فرانسوی از سپاه‌های اصلی فرانسوی جداافتاده و درمحاصره كامل آلمانی‌های گرفتار شدند.

ارتش آلمان با روحیه بسیاربالا درحال درهم كوبیدن مواضع متفقین به سرعت درحال نزدیك شدن به نیروهای شكست خورده انگلیس بود. این نیروها برای فرار از مرگ به سوی دانكرك (جایی كه فاصله خاك اروپا و بریتانیا درحداقل ممكن است) عقب‌نشینی كردند.درحالی كه دو سوم ارتش بریتانیا در دانكرك درانتظار تخلیه توسط كشتیها و قایقهای محلی بود ارتش آلمان با فرمان حیرت‌انگیزی مواجه شد.«توقف» اگرچه بسیاری از تاریخ نویسان غربی ازكنار این مسئله به سادگی می‌گذرند اما نباید از یاد برد اگر آلمان به این نیرو كه سراسیمه درحال تخلیه دانكرك بود حمله می‌كرد برای این «نیروی متوحش از ماشین جنگی آلمان» راهی جز تسلیم نبودنظامیان حرفه‌ای آلمان این اقدام را به دلیل ضعف اطلاعات نظامی هیتلر قلمداد می‌كنند

انتهای پیام/

دسترسی سریع
كاوشگر