کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

ابتكار ژنرالهای آلمانی اشتباه هیتلر اینجا رخ داد

نبرد دانکرک در فرانسه، در جریان جنگ جهانی دوم بین قوای متفقین و آلمان نازی رخ داد.این نبرد قسمتی از جنگ جهانی دوم در جبهه غربی بود که شامل دفاع و تخلیه نیروهای انگلیسی از دانکرک زرگترین اشتباه هیتلر اینجا رخ داد."کاوشگر" بررسی می کند.

1397/07/24
|
15:57

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ نبرد دانکرک در فرانسه، در جریان جنگ جهانی دوم بین قوای متفقین و آلمان نازی رخ داد.این نبرد قسمتی از جنگ جهانی دوم در جبهه غربی بود که شامل دفاع و تخلیه نیروهای انگلیسی از دانکرک از 26 می تا 4 ژوئن 1940 بود. بزرگترین اشتباه هیتلر اینجا رخ داد.

ارتش آلمان با عبور از خاک بلژیک و هلند بصورت غافلگیرانه‌ای از پشت خطوط ماژینو سردرآورد و عملاً ارتش‌های فرانسه و بریتانیا در شمال غرب آلمان را غافلگیر کرد. با این یورش 400 هزار سرباز بریتانیایی و فرانسوی از سپاه‌های اصلی فرانسوی جداافتاده و درمحاصره کامل آلمانی‌های گرفتار شدند.

ارتش آلمان با روحیه بسیاربالا درحال درهم کوبیدن مواضع متفقین به سرعت درحال نزدیک شدن به نیروهای شکست خورده انگلیس بود. این نیروها برای فرار از مرگ به سوی دانکرک (جایی که فاصله خاک اروپا و بریتانیا درحداقل ممکن است) عقب‌نشینی کردند.درحالی که دو سوم ارتش بریتانیا در دانکرک درانتظار تخلیه توسط کشتیها و قایقهای محلی بود ارتش آلمان با فرمان حیرت‌انگیزی مواجه شد.«توقف» اگرچه بسیاری از تاریخ نویسان غربی ازکنار این مسئله به سادگی می‌گذرند اما نباید از یاد برد اگر آلمان به این نیرو که سراسیمه درحال تخلیه دانکرک بود حمله می‌کرد برای این «نیروی متوحش از ماشین جنگی آلمان» راهی جز تسلیم نبودنظامیان حرفه‌ای آلمان این اقدام را به دلیل ضعف اطلاعات نظامی هیتلر قلمداد می‌کنند

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر