كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

مسكنها و تاثیر آنها بر سیستم سلامتی بدن دوای هر دردی نیست

درد نشانه های مهمی دارد و كیفیت زندگی انسان را دریگر می كند و باعث اختلال در عملكرد انسان می شود كه معمولا با شروع علامت ها و حس درد افراد مسكن مصرف می كنند اما باید بدانیم برای هر درد چه مسكنی باید مصرف نمود."كاوشگر" امروز بررسی می كند.

1397/07/23
|
15:52

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ درد نشانه های مهمی دارد و كیفیت زندگی انسان را دریگر می كند و باعث اختلال در عملكرد انسان می شود كه معمولا با شروع علامت ها و حس درد افراد مسكن مصرف می كنند اما باید بدانیم برای هر درد چه مسكنی باید مصرف نمود كه برای آن مفید باشد."كاوشگر" امروز بررسی می كند.

به طور كلی اولین انتخاب هر كسی برای تسكین درد، استامینوفن است. در حال حاضر، استامینوفن شناخته شده ترین دارویی است كه افراد برای تسكین درد استفاده می كنند.این دارو در انواع و اشكال مختلفی در بازار دارویی وجود دارد كه رایج ترین آنها 3نوع استامینوفن ساده ، استامینوفن كدئین دار و استامینوفن كافئین است .

استامینوفن ، همچنین پر مصرف ترین و می توان گفت كم عارضه ترین داروی تب‌بر است كه برای درد های خفیف و متوسط بیشتر به كار می رود و برای درد های التهابی مناسب نیست . البته باید توجه داشت كه كم عارضه بودن به معنای بی عارضه بودن نیست چرا كه همین داروی به ظاهر ساده در مصرف با مقادیر زیاد و یا به مدت زمان طولانی،اثرات مخربی روی كبد ایجاد می كند.كاوشگر امروز به موضوع مسكن ها كه از كجا آمده اند اولین ملتهایی كه از مسكن به طور دقیق و علمی استفاده كردن كدام ملتها بودن مسكن های امروزی چند نوعند و چگونه برسیستم اعصاب تاثیر می گذارند و اینكه كدام مسكن ها را بدون تجویز پزشك می توان استفاده كرد و اساسا مسكن ها را با چه خوراكی هایی نباید خورد صحبت كرد.

امروز كاوشگر دو گفتگو تقدیم مخاطبان خود كرد ابتدا با دكتر حمید خیری مدیر روابط عمومی و عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران و دیگری دكتر غلامرضا كردافشار متخصص طب سنتی.مارا از رادیو جوان دنبال كنید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
كاوشگر