کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

مسكنها و تاثیر آنها بر سیستم سلامتی بدن دوای هر دردی نیست

درد نشانه های مهمی دارد و کیفیت زندگی انسان را دریگر می کند و باعث اختلال در عملکرد انسان می شود که معمولا با شروع علامت ها و حس درد افراد مسکن مصرف می کنند اما باید بدانیم برای هر درد چه مسکنی باید مصرف نمود."کاوشگر" امروز بررسی می کند.

1397/07/23
|
15:52

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ درد نشانه های مهمی دارد و کیفیت زندگی انسان را دریگر می کند و باعث اختلال در عملکرد انسان می شود که معمولا با شروع علامت ها و حس درد افراد مسکن مصرف می کنند اما باید بدانیم برای هر درد چه مسکنی باید مصرف نمود که برای آن مفید باشد."کاوشگر" امروز بررسی می کند.

به طور کلی اولین انتخاب هر کسی برای تسکین درد، استامینوفن است. در حال حاضر، استامینوفن شناخته شده ترین دارویی است که افراد برای تسکین درد استفاده می کنند.این دارو در انواع و اشکال مختلفی در بازار دارویی وجود دارد که رایج ترین آنها 3نوع استامینوفن ساده ، استامینوفن کدئین دار و استامینوفن کافئین است .

استامینوفن ، همچنین پر مصرف ترین و می توان گفت کم عارضه ترین داروی تب‌بر است که برای درد های خفیف و متوسط بیشتر به کار می رود و برای درد های التهابی مناسب نیست . البته باید توجه داشت که کم عارضه بودن به معنای بی عارضه بودن نیست چرا که همین داروی به ظاهر ساده در مصرف با مقادیر زیاد و یا به مدت زمان طولانی،اثرات مخربی روی کبد ایجاد می کند.کاوشگر امروز به موضوع مسکن ها که از کجا آمده اند اولین ملتهایی که از مسکن به طور دقیق و علمی استفاده کردن کدام ملتها بودن مسکن های امروزی چند نوعند و چگونه برسیستم اعصاب تاثیر می گذارند و اینکه کدام مسکن ها را بدون تجویز پزشک می توان استفاده کرد و اساسا مسکن ها را با چه خوراکی هایی نباید خورد صحبت کرد.

امروز کاوشگر دو گفتگو تقدیم مخاطبان خود کرد ابتدا با دکتر حمید خیری مدیر روابط عمومی و عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران و دیگری دکتر غلامرضا کردافشار متخصص طب سنتی.مارا از رادیو جوان دنبال کنید.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر