کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

قماربازان بازار ارز و سكه گرانی و ارزانی دلار به نفع چه کسانی تمام شد؟

امروز "کاوشگر"به موضوع نوسانات نرخ دلارپرداخت که به تبع این نوسان قیمت چه اجناسی بالا رفت و پایین نیامد؟"کاوشگر"با این پرسش که چرا دلار گران شدو چه کسانی از گرانی آن سودبردند به این موضوع ورود کرد و با حسین ساسانی کارشناس اقتصادی صحبت کرد.

1397/07/18
|
12:23

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ امروز "کاوشگر"به موضوع نوسانات نرخ دلارپرداخت که به تبع این نوسان قیمت چه اجناسی بالا رفت و پایین نیامد؟"کاوشگر"با این پرسش که چرا دلار گران شدو چه کسانی از گرانی آن سودبردند به این موضوع ورود کرد و با دکتر حسین ساسانی کارشناس اقتصادی صحبت کرد.

بازار ارز طی هفته گذشته، روند معکوسی را طی کرد و یکباره ضرب افزایشی آن گرفته شد که به گفته رییس اتاق بازرگانی ایران گرانی و ارزانی سریع و شدید ارز در بازار، خارج از منطق اقتصادی بوده و عامل روانی دارد که ثبات و آرامش آن نیازمند بازگشت اعتماد عمومی و پیش‌بینی پذیر کردن بازار برای فعالان اقتصادی است.طی هفته گذشته بازار ارز روند معکوسی داشت و برخلاف افزایش بی‌سابقه و عجیب و غریب دلار و یورو، در هفته‌ای که گذشت روند کاهشی را تجربه کرد و دلالان را متعجب و عصبانی.در پی این کاهش قیمت، کارشناسان اقتصادی و بازرگانان مختلف اظهاراتی درباره‌ی آینده بازار ارز و قیمت آن در ایران ارائه کردند و برخی مانند آل‌اسحاق - رییس سابق اتاق بازرگانی تهران - معتقدند که "قیمت واقعی دلار 7000 تومان است و دولت باید بازار ارز را به سمت آن هدایت کند". اما کسانی که زندگی خود را وارد قمار بازار ارز کرده‌اند خسارات فراوانی کرده و باید بدانند بازار ارز بازار سوداگری نیست و نباید سرمایه‌های خودشان را با این قمار خطرناک از بین ببرند.

بسیاری از مسئولان دولتی معتقدند که روند کاهشی قیمت ارز در هفته جاری و روزهای پیش‌رو ادامه خواهد داشت و باید نرخ انواع ارز منطقی و معقول شود؛ به گونه‌ای که محمدباقر نوبخت - رییس سازمان برنامه و بودجه - در این باره اعلام کرد که این سازمان با بسته‌هایی برای جبران مدیریت بازار ارز وارد عمل شده است. همچنین جمشید انصاری – معاون رییس جمهور و رییس امور استخدامی - نیز در این باره گفت که از بحران تغییرات نرخ ارز در حال عبور هستیم و برآوردها نشان می‌دهد که قیمت ارز باید زیر 7000 تومان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر