كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

قماربازان بازار ارز و سكه گرانی و ارزانی دلار به نفع چه كسانی تمام شد؟

امروز "كاوشگر"به موضوع نوسانات نرخ دلارپرداخت كه به تبع این نوسان قیمت چه اجناسی بالا رفت و پایین نیامد؟"كاوشگر"با این پرسش كه چرا دلار گران شدو چه كسانی از گرانی آن سودبردند به این موضوع ورود كرد و با حسین ساسانی كارشناس اقتصادی صحبت كرد.

1397/07/18
|
12:23

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ امروز "كاوشگر"به موضوع نوسانات نرخ دلارپرداخت كه به تبع این نوسان قیمت چه اجناسی بالا رفت و پایین نیامد؟"كاوشگر"با این پرسش كه چرا دلار گران شدو چه كسانی از گرانی آن سودبردند به این موضوع ورود كرد و با دكتر حسین ساسانی كارشناس اقتصادی صحبت كرد.

بازار ارز طی هفته گذشته، روند معكوسی را طی كرد و یكباره ضرب افزایشی آن گرفته شد كه به گفته رییس اتاق بازرگانی ایران گرانی و ارزانی سریع و شدید ارز در بازار، خارج از منطق اقتصادی بوده و عامل روانی دارد كه ثبات و آرامش آن نیازمند بازگشت اعتماد عمومی و پیش‌بینی پذیر كردن بازار برای فعالان اقتصادی است.طی هفته گذشته بازار ارز روند معكوسی داشت و برخلاف افزایش بی‌سابقه و عجیب و غریب دلار و یورو، در هفته‌ای كه گذشت روند كاهشی را تجربه كرد و دلالان را متعجب و عصبانی.در پی این كاهش قیمت، كارشناسان اقتصادی و بازرگانان مختلف اظهاراتی درباره‌ی آینده بازار ارز و قیمت آن در ایران ارائه كردند و برخی مانند آل‌اسحاق - رییس سابق اتاق بازرگانی تهران - معتقدند كه "قیمت واقعی دلار 7000 تومان است و دولت باید بازار ارز را به سمت آن هدایت كند". اما كسانی كه زندگی خود را وارد قمار بازار ارز كرده‌اند خسارات فراوانی كرده و باید بدانند بازار ارز بازار سوداگری نیست و نباید سرمایه‌های خودشان را با این قمار خطرناك از بین ببرند.

بسیاری از مسئولان دولتی معتقدند كه روند كاهشی قیمت ارز در هفته جاری و روزهای پیش‌رو ادامه خواهد داشت و باید نرخ انواع ارز منطقی و معقول شود؛ به گونه‌ای كه محمدباقر نوبخت - رییس سازمان برنامه و بودجه - در این باره اعلام كرد كه این سازمان با بسته‌هایی برای جبران مدیریت بازار ارز وارد عمل شده است. همچنین جمشید انصاری – معاون رییس جمهور و رییس امور استخدامی - نیز در این باره گفت كه از بحران تغییرات نرخ ارز در حال عبور هستیم و برآوردها نشان می‌دهد كه قیمت ارز باید زیر 7000 تومان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
كاوشگر