کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

اشتباه مهندسی عجیب ترین اشتباهات مهندسی جهان

«کاوشگر» به بزرگترین و عجیب‌ترین اشتباهات مهندسی پرداخت. این اشتباهات در چه سال‌هایی و در کجاها بیشتر رخ داده چقدر قربانی گرفته و در کشور ما اشتباهات مهندسی از چه نوع بوده است.

1397/07/15
|
15:22

از دیرباز تا کنون، بشر همواره به دنبال ساخت و ساز و فراهم کردن سرپناه برای خودش بوده است. در حال حاضر، علم عمران با پیشرفت‌های زیادی همراه بوده و بسیاری از غیر ممکن‌ها را ممکن کرده است. آسمان خراش‌هایی با ارتفاع چند صد متر و ساختمان‌های گردان، تنها بخشی از دستاوردهای امروزی‌اند.این موارد باعث شده که کارهای عمرانی ساده مانند ساخت راه پله یا پیاده رو، بسیار ساده جلوه کنند و چندان به چشم نیایند. با این حال برخی‌ها در انجام دادن همین کارها نیز مشکل دارند و شاهکارهایی به خرج می‌دهند که دیدنشان هر کسی را متعجب می‌سازد.

«کاوشگر» 15مهرماه با تبیین این موضوع که عجیب‌ترین اشتباهات مهندسی چه تاثیری در زندگی افراد می‌گذارد سعی کرد از فجایعی که در این حوزه رخ داده رمزگشایی کند. به نظر می‌رسد سازندگان آنها هیچ گونه طرحی برای استفاده‌ی درست از ساخته‌هایشان نداشتند و تنها برای رفع مسئولیت چنین شاهکارهایی به خرج داده‌‍‌اند.

به همین منظور در این برنامه «کاوشگر» دو گفتگو تقدیم مخاطبان خود کرد: اول مهندس رضا یعقوبی، کارشناس معماری و عضو سازمان نظام مهندسی، و دوم خانم مهندس حصارکی، از مهندسان شهرداری.

بررسی آمار بیکاری بین مهندسان، برج میلاد، شاهکار مهندسی قرن و... بخش‌های دیگر کاوشگر 15 مهر ماه بود.

دسترسی سریع
کاوشگر