جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

تعطیلات زمستانی و رونق گردشگری در گفتگو با رادیو جوان

رئیس سازمان میراث فرهنگی: در صورت تصویب در دولت، تعطیلات زمستانی در دی ماه اجرایی می‌شود.

1397/02/23
|
16:53

«علی‌اصغر مونسان»، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، در گفتگو با رادیو جوان از اجرایی شدن طرح تعطیلات زمستانی در صورت تصویب خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که اوج گردشگری در کشور را مانند نوروز در فصل زمستان نیز پایه‌ریزی کنیم.
وی گفت: در عید 97 حدود ده هزار میلیارد تومان اقتصاد جابه جا شد و رونقی در همه‌ی بخش‌های اقتصادی صورت گرفت. مناطق مرکزی و جنوبی کشور مزیت آب و هوایی و گردشگری عمدتا بر شش ماهه‌ی دوم سال است که به خاطر باز بودن مدارس این گردش‌ها کمتر صورت می‌گیرد و امیدواریم با طرح تعطیلات زمستانی مناطق مرکزی و جنوبی نیز از این مزیت بهره‌مند شوند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: اگر بتوانیم مدارس را 15 شهریور بازگشایی کنیم، می‌توانیم 15 روز در نیمه‌ی دوم دی ماه تعطیلات را برای دانش آموزان داشته باشیم و کارمندان دولت هم بتوانند از مرخصی استفاده کنند و یک سفر و گردشگری جدید را در نیمه‌ی دوم سال شکل می‌گیرد که به رونق اقتصادی جنوب کشور هم کمک می‌کند.
مونسان با اشاره به گردوغبار و وجود ریزگردها در آن فصل از سال افزود: البته در آن ایام ریزگردها و گردوغبار خیلی کمتر است و ضمن اینکه فقط یک استان ما درگیر گردوغبار است. البته هر طرحی نقاط و ایرادی دارد اما نگاه کنیم ببینیم نقاط مثبت قضیه در مقایسه با نقاط ضعف آن بسیار زیاد است و باید تلاش کنیم این اتفاق بیفتد.
وی تاکید کرد که اگر این طرح در دولت مطرح و تصویب شود، امسال طرح تعطیلات زمستانی اجرایی می‌شود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام