جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

بسیج جهادی

سرهنگ پاسدار محمد زهرایی جانشین سازمان بسیج سازندگی در گفتگو با رادیو جوان، فلسفه وجودی بسیج سازندگی را حرکت های جهادی خودجوش جوانان برشمرد

1397/02/19
|
14:09

وی گفت: بسیج سازندگی خلا حرکت های جهادسازندگی در اوایل انقلاب را پرکرد و در گام اول گروه های جهادی را سازماندهی و کارهای آموزشی و تربیتی را برای داوطلبین انجام دادیم.
وی گفت: این حرکت ابتدا از دانشجویان شروع شد ولی امروزه افتخار داریم که در 21 قشر تخصصی بسیج گروه های جهادی متخصص و همه اقشار مختلف گروه های جهادی را شناختند و فعال شدند و درعرصه ها موثر هستند.
محمد زهرایی افزود: امروز 8800 گروه جهادی در سه سطح ویژه، فعال و عادی داریم. 870 گروه جهادی ویزه داریم که کاملات تخصصی است و هر ساله دو نوبت حرکت های جهادی انجم می دهند و منابع مالی خود رل از خیرین جذب می کنند و کمترین بار و هزینه را بر بدنه دولت و بسیج دارند.
جانشین سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: در سال 97 جغرافیای هدف برای گروه های جهادی تعریف کردیم تا بتوانند هدفمند خدمت رسانی کنند و برنامه سه تا پنچ ساله ارائه دهند و خروجی کار برای مردم ملموس تر باشد. مثلا یکی از گروه های جهادی با ظرفیت 50 دندانپزشک به مناطق محروم روستایی در سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی و بالغ بر دوهزار نفر مرمت دندان و هر فعالیت بر دندان را انجام دادند و تمامی مواد اولیه را هم با خود برده اند.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام