جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

کمترین بار و هزینه را بر بدنه دولت دارند

جانشین بسیج سازندگی به "جوان ایرانی سلام" گفت: امروز 8800 گروه جهادی در سه سطح ویژه، فعال و عادی داریم. و هر ساله دو نوبت حرکت های جهادی انجام می دهند و منابع مالی خود را از خیرین جذب می کنند و کمترین بار و هزینه را بر بدنه دولت دارند.

1397/02/18
|
14:28

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ سرهنگ پاسدار «محمد زهرایی» جانشین سازمان بسیج سازندگی در گفتگو با برنامه "جوان ایرانی سلام" رادیو جوان، فلسفه وجودی بسیج سازندگی را حرکت های جهادی خودجوش جوانان برشمرد و گفت: بسیج سازندگی خلا حرکت های جهادسازندگی در اوایل انقلاب را پرکرد و در گام اول گروه های جهادی را سازماندهی و کارهای آموزشی و تربیتی را برای داوطلبین انجام داد.

وی گفت: این حرکت ابتدا از دانشجویان شروع شد ولی امروزه افتخار داریم که در 21 قشر تخصصی بسیج گروه های جهادی متخصص و همه اقشار مختلف گروه های جهادی را شناختند و فعال شدند و درعرصه ها موثر هستند.

محمد زهرایی افزود: امروز هشت هزار و هشتصد گروه جهادی در سه سطح ویژه، فعال و عادی داریم. 870 گروه جهادی ویزه داریم که کاملات تخصصی است و هر ساله دو نوبت حرکت های جهادی انجام می دهند و منابع مالی خود را از خیرین جذب می کنند و کمترین بار و هزینه را بر بدنه دولت و بسیج دارند.

جانشین سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: در سال 97 جغرافیای هدف برای گروه های جهادی تعریف کردیم تا بتوانند هدفمند خدمت رسانی کنند و برنامه سه تا پنچ ساله ارائه دهند و خروجی کار برای مردم ملموس تر باشد. مثلا یکی از گروه های جهادی با ظرفیت 50 دندانپزشک به مناطق محروم روستایی در سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی و بالغ بر دوهزار نفر مرمت دندان و هر فعالیت بر دندان را انجام دادند و تمامی مواد اولیه را هم با خود برده اند.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام