جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

به خاطرش 60هزار ایرانی جانشان را ازدست دادند

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت:ما سالانه 60 هزار نفر در سال بر اثر مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند و حدود سی هزار میلیارد تومان سالیانه ضرر به بخش سلامت وارد می کند و برای این موضوع راهکارهایی در دستور کار داریم.

1397/02/04
|
12:45

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ در کشور ما سالانه 60 هزار نفر بر اثر مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند و این دخانیات حدود سی هزار میلیارد تومان سالیانه ضرر به بخش سلامت وارد می کند و برای این موضوع راهکارهایی در دستور کار داریم.

"بهزاد ولی زاده" رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت هفته سلامت در گفتگو با رادیو جوان درباره راهکارهایی برای کنترل و مقابله با مصرف دخانیات گفت: دخنیات بزرگترین عامل مرگ قابل پیشگیری است که باعث مرگ حدود هفت میلیون نفر در سراسر جهان می شود و حدود یک میلیون نفر نیز به خاطر مواجه شدن با دود افراد سیگاری جان خود را از دست می دهند که آمار نگران کننده ای است.

وی گفت: در کشور ما سالانه 60 هزار نفر در سال بر اثر مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند و حدود سی هزار میلیارد تومان سالیانه ضرر به بخش سلامت وارد می کند و برای این موضوع راهکارهایی در دستور کار داریم.
وی زاده افزود: یک راهکار این است که باید حتما بدانیم وضعیت مصرف چیست که کارهای پایش را چند سال یک بار انجام میدهیم. در قانون هم استعمال دخاتیان در اماکن عمومی ممنوع است و قوانین باید در این مورد رعایت شود و مردم هم بایداز حقوق خود آگاه باشند.

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات تصریح کرد: بحث دیگر کمک به مردم در ترک دخانیات است که در سیستم شبکه نظام سلامت اجرا کردیم و تمام مراکز جامع خدمات سلامت ارائه خدمت می کننددر این رابطه و همه افرادی که رجوع می کنند بهاین مراکز میتوانند از خدمات بهره مندشوند

"جوان ایرانی سلام" را از آرشیو امروز بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام