جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

نرخ ارز در فضای مجازی اغلب دور از واقعیت است

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی : اعلام خرید نرخ خرید و فروش ارز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از صرافی ها ممنوع است و از چالش های اساسی در بازار ازر کشور این است که سایت ها نرخ هایی اعلام می کنند که اصلا معامله ای با آن نرخ ها صورت نگرفته است.

1396/12/13
|
10:10

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ «صمد کرمی» مدیر اداره صادرات بانک مرکزی در گفتگو با رادیو جوان با اشاره به اینکه بانک مرکزی در عرضه و تامین ارز مشکلی ندارد گفت: بانک مرکزی همواره درصدد کنترل و مدیریت نوسانات ارزی و ثبات در بازار ارزی کشور است. ثبات در بازار ارز به ثبات در بازارهای پول، سرمایه کالا؛ و خدمات بازار کار و تصمیمات اقتصادی که اشخاص حقیقی و حقوقی در بازار مالی کمک می کند.

وی گفت: اقداماتی که اخیرا بانک مرکزی با همکاری دستگاه‌های ذیربط انجام داد باعث شد از اواسط بهمن ماه شاخص ارز از نیمه کانال 4900 تومان به انتهای کانال 4400 تومان حرکت کند و هم‌اکنون نیز درصدد هستیم این آرامش را حفظ کنیم.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی همچنین درباره عرضه ارز توسط دلالان خیابانی گفت: بانک مرکزی در تلاش است تا تقاضاهای ارز در بازار آزاد را فقط از طریق صرافی های مجاز پوشش بدهد. صرافی های مجاز می‌توانند روزانه تا سقف صد هزار دلار و یورور به صورت اسکناس از صرافی های منتخب بانکی خریداری کنند و به متقاضیان واقعی بفروشند اما ورود دلالان و سوداگران ارزی و حتی تخلفاتی که از سوی صرافی های مجاز صورت می گیرد کار را برای مقام ناظر پولی سخت می کند.

صمد کرمی با تاکید بر اینکه مردم حتما از واحدهای مجاز ارز خود را تامین کنند، گفت: صرافی های مجاز در صورتی مجاز هستند که قبلا نرخ خرید و فروش را اعلام کرده باشند و بنابراین صرافی مجاز نرخ خرید و فروشی که در معرض دید مشتری قرار می دهد را حتما باید به همان قیمت خرید و فروش کند وگرنه مرتکب تخلف شده‌اند.

وی گفت: اعلام خرید نرخ خرید و فروش ارز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از صرافی ها ممنوع است و یکی از چالش های اساسی در بازار ازر کشور این است که بسیاری از سایت ها نرخ هایی اعلام می کنند که اصلا معامله ای با آن نرخ ها صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام