جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

ورزش و سلامت مردان مدیرکل مرکز بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت در گفتگو با رادیو جوان

بیش از 50 درصد مردم کشور، فعالیت بدنی و تحرک کافی ندارند.

1396/12/06
|
16:43

دکتر «افشین استوار»، مدیرکل مرکز بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، در گفتگو با رادیو جوان درباره‌ی هفته‌ی «سلامت مردان» گفت: هفته‌ی اول اسفند با عنوان هفته‌ی سلامت مردان نامگذاری شده تا در خصوص اولویت‌های سلامت مردان در کشور اطلاع رسانی شود و امروز ششمین روز این هفته است که به عنوان روز «نقش ورزش در سلامت روانی و اجتماعی مردان» نامگذاری شده است.
وی گفت: فعالیت بدنی نقش اساسی و کلیدی در سلامت برای زنان و مردان دارد و باید به این امر توجه ویژه ای شود. بخشی از سبک زندگی باید به فعالیت بدنی اختصاص داده شود و بیش از 50 درصد مردم فعالیت بدنی و تحرک کافی ندارند و این در صورتی است که فعالیت بدنی برای بسیاری از بیماری‌ها نقش پیشگیرانه‌ای دارد.
مدیرکل مرکز بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: چون مردان بیشتر در معرض مخاطرات محیطی قرار دارند، بیماری‌های آنها هم با زنان متفاوت است و لازم است که به سلامت مردان توجه بیشتری شود، زیرا مردان هم به دلیل مشغله‌ی کاری کمتر به سلامت خود اهمیت می‌دهند. بخش چشمگیری از فعالیت فیزیکی برای مردان در حین کار می‌تواند انجام شود که به صورت تفریحی و بخشی از برنامه‌ی زندگی برای سلامت انجام می‌شود. فعالیت بدنی به هرشکلی خوب است، اما ورزش کردن که با حفظ سلامت انجام می‌شود اهمیت بیشتری در حفظ سلامت دارد.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام