جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

تغییرات در زندگی کارهای آخر سالی چالش این هفته‌ی جوان ایرانی

کم کم سردی زمستان بار سفر می‌بندد و راهی سفر طولانی می‌شود، می‌رود در انتهای جاده‌ای دور به انتظار بایستد، انتظاری که شاید هرگز پایانی برایش نباشد. اگر شما آنقدر دل‌هایتان را بهاری کنید که زمستان فرسنگ‌ها دور از درون شما باشد.

1396/12/06
|
16:59

اگر شما آنقدر دل‌هایتان را بهاری کنید که زمستان فرسنگ‌ها دور از درون شما باشد، این انتظار برای همیشه انتظار خواهد ماند!
اگر دلتان را غسل تطهیر دهید، دل تکانی کنید و پاک شوید، بی شک بهار دلتان همیشه زنده می‌ماند و زمستان لنگان پای می‌شود و از آمدن واهمه می‌کند.
بیایید این بار قرار بگذاریم همزمان با خداحافظی نمادین با زمستان، از سردی و رخوت زمستان وجودمان هم خداحافظی کنیم و کهنگی‌های درون دل‌هایمان را از سیاهی و زخم‌هایی که گاه در روح‌مان ذوق می‌کند، بیالاییم و نو کنیم. با آمدن بهار، دل تکانی کنیم و با بازسازی روحیه، تغییرات در خود و زندگی‌مان بدهیم و سعی کنیم چون بهار سبز و جاری باشیم و برای همیشه هم تازه بمانیم.
ما در آغاز هر سال تصمیمات و اهدافی را مشخص می‌کنیم. اما به راستی چقدر به این تصمیمات پایبندیم؟ در سالی که گذشت چقدر اهداف دست یافته داشتید؟ باید بدانید که اگر مثل سال گذشته بخواهید عمل کنید، در پایان سال همان نتایج را مشاهده خواهید کرد. اگر از سال گذشته خود راضی نیستید، امسال روش عملکرد خود را تغییر دهید تا در پایان سال نتایج متفاوت از امسال را مشاهده کنید. سال 1397 را سال انفجار موفقیت‌هایتان بسازید.
اگر آماده اید با ما در دل تکانی آخر سال، همراه شوید. در این واپسین روزهای سال 97 دل تکانی کنید تا با ورود به سال جدید، روزهای موفقیت و پیروزی‌تان را آغاز کنید.
در عمل سخت است ولی بهانه جویی نکنید، مثبت فکر کنید و خنده را مرهم مشکلات‌تان کنید. سعی کنید کارهای خیر را به مسائل مالی گره نزنید و بپذیرید در عین حال که از نظر مالی متمول نیستید، می توانید کار خیر انجام دهید. فقط کافی است سری به دوستان و آشنایانتان بزنید مخصوصا آنان که مسن یا مریض حال هستند. جویای احوالشان باشید و چند دقیقه‌ای یا ساعتی از وقتتان را صرف انجام دادن کارهای آنها کنید؛ مثلا، در خانه تکانی کمک‌شان کنید، خریدهای عیدشان را انجام دهید، موهایشان را کوتاه کنید و ... می‌بینید با این کارهای کوچک می‌توانید بدون صرف هیچ هزینه‌ای، کار خیر انجام دهید، به همین راحتی!
نمی‌شود برای همه یک نسخه‌ی واحد پیچید و گفت: در سال جدید چه کارهایی باید انجام داد و چه کارهایی را در همین سال 96 بگذارید و فراموشش کنید. ولی همه باید این را بدانند که برای سال جدید به دنبال تغییرات بزرگ نباید بود. از تغییرات کوچک شروع کنید و تغییرات بزرگ خودش اتفاق میفتد، البته با چاشنی تلاش و همت.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام