جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

شغل جوانان با آقای وزیر

وزیر ورزش و جوانان به رادیوجوان گفت:دولت برای جوانان در بودجه ردیف تسهیلات 60 هزار میلیارد تومانی جهت پیش‌بینی ایجاد اشتغال در همه بخش‌های اقتصادی در نظر دار تا بتوانیم هرچه بیشتر، از جوانان فارغ‌التحصیل در فعالیت‌های اقتصادی استفاده کنیم.

1396/11/17
|
20:45

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان، «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با برنامه «جوان ایرانی سلام» رادیو جوان، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، از افزایش پنج میلیون تومانی وام ازدواج جوانان خبر داد و گفت: در سال جاری در بخش ساماندهی امور جوانان دستاوردهای خوبی داشتیم به ویژه در زمینه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج کارهای خوبی انجام شده و تعداد کسانی که در صف دریافت این تسهیلات هستند، یک دهم گذشته کاهش یافته و نظام بانکی با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و تاکید رئیس جمهور، بیش از 90 درصد متقاضیان امسال توانستند تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را دریافت کنند و امیدواریم تا پایان امسال میزان تسهیلاتی که در این بخش می‌دهیم از 12 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی گفت: در سال آینده سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از ده میلیون به 15 میلیون افزایش یافته که به هر زوج در سال 1397 پرداخت خواهد شد. (هر زوج 30 میلیون تومان)

سلطانی‌فر از راه‌اندازی «خانه‌های جوانان» خبر داد و افزود: در سال آینده شاهد راه‌اندازی مجدد خانه‌های جوان هستیم و در حال حاضر بیش از 60 شهر، خانه جوان دارد که در سال آینده شاهد راه اندازی این خانه ها در 50 شهر دیگر هستیم. این خانه ها محلی برای تجمع، بحث و مطرح کردن مشکلات جوانان است و در این محل می‌توانند جلساتی با مسئولان اجرایی بگذارند و در کل ابزار و سازوکاری است برای جوانان که در این محل‌ها مشکلات و ایده‌های خود را مطرح و پیگیری کنند.


وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به اختصاص دو ردیف اعتباری پرداخت تسهیلات در بخش‌های اشتغالزایی گفت: یک ردیف 12 هزار میلیارد تومانی است که وزارت تعاون مسولیت آن را برای اشتغال جوانان روستایی بر عهده گرفته است که مقدمات پرداخت آن فراهم شده و مراحل آن روزهای آینده آغاز می‌شود و در سال آینده هم پرداخت می‌شود.


وی افزود: همچنین دولت در بودجه سال آینده یک ردیف تسهیلات 60 هزار میلیارد تومانی کمک به سیستم بانکی برای پیش‌بینی ایجاد اشتغال در همه بخش‌های اقتصادی در نظر دارد چون سیاست کلی بر این است که بتوانیم هرچه بیشتر، از جوانان فارغ‌التحصیل در فعالیت‌های اقتصادی جدید استفاده کنیم.


سلطانی‌فر در پایان از گسترش ایجاد دفاتر مشاور ازدواج در سال آینده خبر داد و گفت: بسیاری از زوج‌های جوانان در بدو شروع زندگی مشترک نیاز به یک سری مشاوره و راهنمایی‌ها دارند که پایه‌های زندگیشان بتوانند مستحکم شود. این دفاتر را با کمک بخش خصوصی گسترش می‌دهیم تا با ارائه مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم، شرایطی بوجودآوریم که پایه‌های زندگی خانواده‌ها مستحکم‌تر شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام