جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

نقش برجسته سپاه پاسداران در حفظ امنیت و پایداری نظام اسلامی

سردار جوانی، در برنامه «جوان ایرانی سلام» رادیو جوان گفت: سردار سرباز مردم است و در این 45 سال انقلاب اسلامی ثابت شده است و همچنین پاسداری یك فرهنگ، اندیشه و روحیه است، هركس كه پاسدار اسلام باشد باید تفكر،اندیشه، روحیه اسلامی داشته باشد.

1402/11/28
|
10:30
|

سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه «جوان ایرانی سلام» رادیو جوان عنوان كرد: سپاه پاسداران در انقلاب اسلامی متولد شد كه برای پاسداری انقلاب اسلامی با تمام توان در همه عرصه ها و حوزه ها ورود داشته باشد. سپاه رسالت محور است و به كمك ملت و مردم، پرچمی را كه حضرت امام خمینی «ره» به اهتزاز درآوردند هر چه زودتر این پرچم به دست صاحب اصلی، آقا امام زمان(عج) سپرده شود.

وی در ادامه افزود: سپاه پاسداران مانند؛ امام حسین (ع) در همه حوزه ها ائم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، دفاعی، امنیتی، از انقلاب اسلامی پاسداری می كند و همان كاری كه امام حسین (ع) انجام دادند و پیامبر(ص) فرمودند: «"حُسَیْنٌ مِنِّی وَ أَنَا مِنْ حُسَیْنٍ": حسین از من است و من از حسینم» یعنی دین من با حسین پایدار و پا برجا شد.

سردار جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص سپاه پاسداران گفت: سپاه پاسداران رسالت محور است و بر همین اساس هم حضرت امام خمینی «ره» فرمودند: «اگر سپاه نبود، كشور هم نبود» فقط اقدام سپاه در حوزه صرفا نظامی نیست بلكه به شرایط حوزه های مختلفی كه پاسداری از انقلاب نیاز به ورود به آن حوزه است، ورود پیدا كند. یك چنین مجموعه ای از سرداران گرفته تا نیروهای جزء آن، باید از بصیرت، آگاهی و شناخت برخوردار باشند. شرایط، جریانات و دشمن را بشناسند و با تحولات بروز باشند.

وی به وظایف معاونت سیاسی اشاره كرد و گفت: از عمده وظیفه معاونت سیاسی اینكه تحولات در سطح ملی، بین المللی و منطقه ای را رصد و اطلاع رسانی كند و تحلیل درست، به موقع و به هنگام را ارائه دهد؛ چرا كه لازمه پایداری، بصیرت داشتن است و نسبت به همه چیز باید یك شناخت درست و واقعی باشد و توطئه ها و فتنه های دشمن را باید شناخت. خصوصا زمانی كه دشمن به جنگ شناختی و جنگ نرم روی می آورد. ما در این سال ها فتنه های داخلی را دیده ایم كه یكی از برجسته ترین آن فتنه 88 بود كه عده ای بر سر سفره انقلاب بزرگ شده بودند، طرح دشمن را پیاده كردند و رو در روی نظام پنجه به نظام زدند. در نهایت عمده وظیفه و مأموریت معاونت سیاسی در سپاه، آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و آنچه كه امروز حضرت آقا تحت عنوان جهاد تبیین از آن یاد می كنند، می باشد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان كرد: جهاد تبیین مقابله با تحریف ها، انحرافات و آگاه سازی روایت درست از پدیده ها و وقایع است. دشمن با روایت نادرست قصد دارد در جبهه حق در میان ملت ما تردید ایجاد كند. بر فرض مثال؛ جنگ صِفّین نبرد میان امام علی(ع) و معاویه در میانه جنگ، سپاه معاویه كه در آستانه شكست بودند، قرآن بر نیزه كردند و به همین دلیل برخی از سپاهیان امام علی (ع) از ادامه جنگ سر باز زدند و فریب خوردند و از همین رو بعد از 45 سال دشمنان ما دیگر توان آمدن به میدان برای جنگ نظامی با ما را ندارند. لذا ملت بزرگ ایران عزیز از قدرت دفاعی خوبی برخوردار هستند و دشمن می داند كه بزند، محكم می خورد.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام