جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

فرمانده هوانیروز ارتش: سامانه موشكی شفق، نقطه زن و هوشمند است

امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی، در برنامه «جوان ایرانی سلام» رادیو جوان توضیح داد كه سامانه موشكی شفق، توانایی و برد بلند دارد و با توجه به تهدیدات روز، قابلیت نقطه زن و هوشمند بودن دارد.

1402/11/16
|
12:00
|

امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی، در برنامه «جوان ایرانی سلام» رادیو جوان در مورد سامانه موشكی شفق توضیح داد و اظهار داشت: تسلیحاتی كه روی وسایل بالگردها نصب می‌شوند، با توجه به رصد و مطالعه دقیقی كه توسط كارشناسان عملیات و اطلاعات انجام می‌شود، توانایی و برد بلند داشته و با توجه به تهدیدات روز، نقطه زن و هوشمند هستند.

همچنین، وی در ادامه در خصوص موشك شفق افزود: این نوع موشك‌ها معمولاً در كشورهای صاحب سبك خواستی ساخته می‌شوند.

قربانی بیان كرد: ما در آستانه 46 سال تحریم هستیم، به خصوص در بخش نظامی و هوایی، و فشار آورد استكبار جهانی باعث شده است كه ناوگان بالگردی عظیمی كه بزرگترین ناوگان بالگردی غرب آسیا است، زمین گیر شود. اما این ناوگان همچنان توانمندی و ارتقای آماده رزمی بسیار بالایی دارد و تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز برای عملیات روی بالگردها نصب شده است.

درباره موشك شفق، امیر یوسف قربانی توضیح داد: این موشك بسیار قدرتمند است و نیز در شب و روز قابل شلیك است. با بردی كه دارد، می‌تواند چندین هدف مختلف را با بالگرد كبرایی كه بر روی موشك‌ها نصب شده، منهدم كند. این موشك یكی از چابك‌ترین موشك‌هایی است كه ارتش ایران دارد و در دنیا منحصر به فرد است.

در مورد پروژه سامانه دید در شب، قربانی در پایان خاطرنشان كرد: این پروژه نیز منحصر به فرد است؛ زیرا بالگردهای ایران از طلوع خورشید تا غروب خورشید پرواز می‌كردند، اما با این پروژه می‌توانند در شب نیز پرواز كنند و عملیات‌هایی را در شب انجام دهند. این یكی از دستاوردهای این روزهای مبارك دهه فجر است.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام