جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

بسیج برای سال جاری برنامه‌هایی را برای حل مشكلات مردم اجرا خواهد كرد

سرهنگ رضاپور، معاون بسیج سازندگی در برنامه "جوان ایرانی سلام" رادیو جوان گفت: در سال جاری، بسیج با هدف خدمت به مردم، برنامه‌هایی را در سه حوزه مختلف اجرا خواهد كرد كه به حل مشكلات مردم و كمك به رفاه جامعه می‌پردازند.

1402/09/01
|
11:10
|

سرهنگ رضاپور، معاون بسیج سازندگی كشور در برنامه "جوان ایرانی سلام " رادیو جوان، درباره اهداف بسیج عنوان كرد: با توجه به رسالت بسیج، هدف اصلی آن خدمت به مردم است. در سال جاری، تمركز ما بر افتتاح پروژه‌هایی است كه به حل مشكلات مردم كمك واقعی می‌كنند. در سال‌های گذشته، با همكاری دولت، طرح كلان محرومیت‌زدایی را آغاز كرده‌ایم و تقریباً به مراحل افتتاح این پروژه‌ها رسیده‌ایم و آنها را به مردم عزیز تقدیم خواهیم كرد.

معاون بسیج سازندگی كشور، درباره برنامه های بسیج در برنامه جوان ایرانی سلام توضیح داد: امسال، برنامه‌هایمان را در سه حوزه متفاوت اجرا خواهیم كرد. در حوزه اقتصاد مقاومتی و اشتغال، صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌نهاد و تعاونی‌های جدیدی را در استان‌های البرز، كرمان، فارس و اردبیل افتتاح خواهیم كرد. این صندوق‌ها با هدف اشتغالزایی و رفع مشكلات مردم تشكیل شده‌اند. همچنین، با ارائه آموزش و تسهیلات مناسب، قصد داریم حدود 43 هزار كارگاه تولیدی و اشتغال‌زای را در سراسر كشور ایجاد كنیم.

وی در ادامه افزود: در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی خانگی، در فاز بعدی این طرح، 680 نیروگاه كوچك خورشیدی در سراسر كشور به بهره‌برداری خواهند رسید و به شبكه سراسری برق متصل خواهند شد.

همچنین در پایان سرهنگ رضاپور به طرح محرومیت زدایی و زیرساخت های روستایی اشاره كرد و گفت: در حوزه محرومیت زدایی و زیر ساخت های روستایی و حاشیه شهرها، قصد داریم 3690 پروژه را انجام دهیم. افتتاح 1400 كیلومتر راه روستایی و جاده بین مزارع، كه نیازهای مردم در مناطق روستایی و حاشیه شهرها را تامین می‌كند، مورد توجه قرار خواهد گرفت. این پروژه‌ها بهبود ارتباط و دسترسی مردم را فراهم خواهند كرد.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام