راهكار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

راهكاری برای آشتی با كتاب كتاب

ویكتور هوگو می گوید: «باید درهای علم به روی همه باز باشد، هرجا مزرعه هست، هرجا آدم هست، آنجا كتاب هم باید باشد». برای رشدفكری و توسعه‌ی اندیشه، آدمی ناگزیر از مطالعه و كتابخوانی است

1397/02/10
|
18:16
|

همه‌ی ما با آن یار مهربان كم‌وبیش آشناییم، اما در دنیای اینترنت و رسانه‌های گوناگونی كه به‌سادگی در دسترس همه قرار دارند، لذت غرق شدن در صفحات یك كتاب خوب، به‌راحتی فراموش شده است. با وجود اینكه سرانه‌ی مطالعه بسیار پایین است و با گسترش شبكه‌های مجازی، این سرانه روزبه‌روز كمتر هم می‌شود، كتاب خواندن چیزی فراتر از یك سرگرمی ساده یا یك تكلیف درسی است. باور كنید یا نه، فواید كتاب بیشتر از آن چیزی است كه فكرش را می‌كنید. همراه ما باشید، می‌خواهیم درباره‌ی فواید كتاب و كتابخوانی مطالبی بیان كنیم.

«برای سوزاندن یك كتاب بیش از یك راه وجود دارد. برای نابود كردن یك فرهنگ نیازی نیست كتاب‌ها را سوزاند. كافی است كاری كنید مردم آنها را نخوانند اما برای رسیدن به رشد فكری می بایست با كتاب آشتی كرد و با فرهنگ كتاب‌خوانی رابطه ای خوب برقرار كرد.

در روز دوازدهم اردیبهشت كه روز معلم است و امسال مصادف شده با میلاد حضرت مهدی (عج)، پرداختن به موضوع كتاب و مطالعه و آثار كتاب و بركات فراگرفتن آموزه‌های آن می‌تواند مناسب باشد.

«برگ‌های كتاب به منزله بال‌هایی‌اند كه روح ما را به عالم روشنایی پرواز می‌دهند.»

«راهكار» 12 اردیبهشت كه مصادف با روز معلم است به كتاب و كتاب‌خوانی می‌پردازد.

دسترسی سریع
راهكار