اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

چرا صهیونیست‌ها جنگ را تمام نمی‌كنند؟!

در "جوان ایرانی سلام"مطرح شد: وزیر دفاع رژیم صهیونیستی اخیراً اعلام كرد: با تمام اضمحلالی كه ارتش این رژیم طی ماه‌های گذشته گرفتار آن شده است، نمی‌توانیم جنگ را پایان دهیم چرا كه پایان دادن به این جنگ از سوی اسرائیل به معنای نابودی ماست.

1403/01/29
|
11:15
|

دكتر جعفر قناد باشی (استاد دانشگاه و كارشناس مسائل سیاسی منطقه) ضمن برقراری ارتباط تلفنی با برنامه "جوان ایرانی سلام "رادیو جوان با اشاره به وقایع اخیر منطقه بالاخص حمله موشكی جمهوری اسلامی ایران به مناطق نظامی سرزمین‌های اشغالی عنوان كرد: به طور كلی باید متذكر شوم كه زمانی كه رژیم صهیونیستی كنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد حمله موشكی قرار داد؛ دو هدف اصلی را در سر می‌پروراند. نخست آنكه هر چه مربوط به مقاومت منطقه است از فرماندهان و سرداران ایرانی گرفته تا مكان‌های استراتژیك مرتبط را از بین ببرد و دوم آن كه قصد داشت به هر طریقی كه شده از بن بستی كه در غزه گرفتار آن شده است فرار كند و این حمله موشكی برای چند روز زمان كافی به این رژیم می‌داد تا اذهان عمومی را از كشتار وحشیانه مردم غزه توسط صهیونیست‌ها منحرف كند.

وی ادامه داد: علی‌رغم آنچه كه تا پیش از این از ارتش اسرائیل در جهان به نمایش گذاشته شده بود امروز مشاهده می‌كنیم كه این ارتش، ارتشی شكست خورده و ناتوان است كه طی 6 ماه نتوانسته نتیجه قابل توجهی از جنگ با باریكه غزه بگیرد و هنوز هم حتی 1 نفر از فرماندهان و سرداران حماس را دستگیر نكرده است و این روند یك رسوایی نظامی در سراسر جهان قلمداد می‌شود.

این استاد دانشگاه و كارشناس مسائل سیاسی منطقه همچنین گفت: بر اساس آمار و ارقامی كه خود صهیونیست‌ها منتشر كرده‌اند تا به امروز بیش از 5 هزار نیروی آمریكایی به سرزمین‌های اشغالی منتقل شده اند تا به اصطلاح خودشان با شخم زدن باریكه غزه به فرماندهان حماس دست پیدا كنند و یا حداقل؛ پایگاههای نظامی و انبار تجهیزات آنان را بیابند اما با این تعداد از سربازان خبره و ویژه نیز همچنان در ناتوانی و ناكامی به سر می برند.

دكتر جعفر قناد باشی با اشاره به انزجار جهانی از رژیم صهیونیستی بیان كرد: در كنار بن‌بست سیاسی جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه؛ شاهد انزجار فزاینده جهانیان بالاخص مردم اروپایی از این رژیم هستیم. مهمی كه تا پیش از 7 اكتبر نظیر آن را مشاهده نكرده بودیم و از روز عملیات طوفان الاقصی و كشتار گسترده زنان و كودكان و غیر نظامیان، پرده خواب و غفلت از چشمامن مردم سراسر جهان انداخت و جهانیان در اعتراض به این نسل كُشی بی سابقه واكنش نشان داد.

وی با تأكید بر نحوه مطلوب واكنش ایران اسلامی در برابر حمله به كنسولگری در دمشق نیز گفت: خوشبختانه ما با واكنش به موقع و قاطعانه به این رژیم غاصب اجازه سوءاستفاده از زمان و حمله را ندادیم چرا كه رژیم صهیونیستی تصور می‌كرد كه ما در واكنش به این حمله، هیجان زده برخورد می‌كنیم و با ایجاد به تنش سیاسی در منطقه نگاه جهانیان را از جنگ غزه دور خواهیم كرد؛ اما مشاهده كردیم كه جمهوری اسلامی ایران با صبر استراتژیك و اتخاذ مطلوب‌تری و مناسب‌ترین زمان و نوع پاسخگویی، مشتی محكم بر دهان یاوه گویه این رژیم زد.

این استاد دانشگاه و كارشناس مسائل سیاسی منطقه در ادامه افزود: این مهم را نیز نباید از یاد بُرد كه ما در واكنش به حمله به كنسولگری ایران در دمشق تنها مناطقی را مورد هدف قرار دادیم كه در این حمله دخیل بودند. نخست؛ پایگاه نظامی كه موشك‌های اسرائیلی از آن شلیك شده بود و دوم مركزی بود كه اطلاعات منطقه‌ای را برای صهیونیست‌ها مخابره می‌كرد و از مورد هدف قرار دادن هر گونه مكان غیر نظامی، مسكونی و تجاری خودداری كردیم چرا كه احتمال می‌دادیم آنها از این روند سوءاستفاده كرده و تنش‌ها به بالاترین سطح ممكن برسد.

دكتر جعفر قناد باشی با اشاره به هزینه‌های گزاف مالی و جانی صهیونیست‌ها در جنگ با مردم غزه طی ماه‌های گذشته و عدم خاتمه این جنگ بی‌ثمر برای صهیونیست‌ها بیان كرد: در این میان باید توجه داشت كه یوآف گالانت (وزیر دفاع رژیم صهیونیستی) اخیراً رسماً اعلام كرد كه با تمام اضمحلالی كه ارتش این رژیم طی ماه‌های گذشته گرفتار آن شده است، نمی‌توانیم جنگ را پایان دهیم چرا كه پایان دادن به این جنگ از سوی اسرائیل به معنای افول و نابودی كامل ما است.

دسترسی سریع
خبر