سینماچی پنج شنبه ها از ساعت 21:00 به مدت 45 دقیقه

محتوا مهم‌تر از بیزینس است/ بر روی فیلمی كه ساخته‌ام غیرت دارم

برنامه «سینماچی» رادیو جوان با محمدرضا منصوری درباره اكران فیلم سینمایی “دسته دختران” گفتگو كرد.

1402/02/30
|
14:04
|

محمدرضا منصوری در برنامه «سینماچی» رادیو جوان گفت: در فیلم سینمایی دسته دختران؛ چهار تا فرهنگ مختلف، دست به دست هم داده اند برای اینكه از مملكتشان محافظت كنند.

محمدرضا منصوری تهیه كننده فیلم دسته دختران در برنامه رادیویی «سینماچی» رادیو جوان بیان كرد: این فیلم در بهمن ماه سال 1400 آماده شد و او‌لین رونمایی نیز در بهمن سال 1400 در جشنواره فیلم فجر صورت گرفت و اكران فیلم دسته دختران تا به الان طول كشید. بنابر همگیری كرونا و با توجه به دلایل دیگر، این اقدام صورت نگرفت.

تهیه كننده فیلم دسته دختران درباره اكران فیلم دسته دختران اشاره كرد: ما در هفته سوم اكران نیز هستیم و خیلی نسبت به هفته اول بهتر شده است و با مخاطب ارتباط بیشتری برقرار كرده و همچنین رو به رشد است. آمار را كه مشاهده كردم آمار خیلی ایده عالی نیست، اما در گونه فیلم های دفاع مقدس یك روند رو به رشدی داریم؛ امیدواریم این روند حفظ شود و حتی بهتر از این شود.

محمدرضا منصوری در پاسخ به اینكه آیا وضعیت اختصاص به سالن های سینما به اندازه كافی بوده است یا خیر، عنوان كرد: اگر زمانی صاحب یك نوه شدم و از من بپرسد كه این فیلم چه زمانی اكران شد، می گویم كنار پر فروش ترین فیلم تاریخ سینما اكران شد. به هر حال در كنار فیلم های مانند؛ فسیل، یك الی دو فیلم دیگر كه به لحاظ گونه از ژانر دفاع مقدس متفاوت بودند، اكران شد.

وی اضافه كرد: یك زمانی بود؛ وقتی شما كنار یك فیلم پر فروش قرار می گرفتید، وقتی سانس پر می شد مخاطب آن فیلم سر ریز به فیلم های دیگر می شد. اما الان این امكان دیگر وجود ندارد، كه شما به راحتی بتوانید همان مخاطب را با یك سالن كوچك تر در عرض بیست دقیقه، سانس را باز كنید. خوب این مبحث را دوستان باید كارشناسی كنند كه آیا درست است یا خیر.

این تهیه كننده فیلم سینمایی دسته دختران، درباره اختصاص دادن به سانس در سینمای تهران تصریح كرد: ما خیلی سانس خوبی در سینمای تهران نداریم؛ اما در شهرستان ها از اوضاع خوبی برخورداریم و راضی كننده است. آن هم به دلیل پخش كننده یا مالك سینمایی است كه در اختیارش قرار دارد و می تواند به ما سانس های بهتری ارائه دهد.

محمدرضا منصوری به «سینماچی» رادیو جوان در خصوص اینكه آیا فارابی با آنها همكاری كرده است یا خیر؛ خاطر نشان كرد: فارابی در این خصوص به ما گفت كه فیلم در اختیار پخش كننده است اما به عقیده من اساسا ارگان های فرهنگی و سازمان های دولتی از اكران این نوع فیلم ها باید حمایت كنند.

محمدرضا منصوری تهیه كننده سینما اظهار كرد: من به شخصه حافظه ای ندارم كه بابت كمك كردن به فروش بهتر فیلم، اقدامی صورت گرفته باشد. منظور از فروش، بحث ریال و اقتصاد نیست. بلكه هر چقدر اینگونه فیلم ها را مردم با توسط بلیط نیم بها، تورهای گروهی، سینما سیار، بیشتر مشاهده كنند حرفی كه ما در این فیلم زده ایم، اثرش بیشتر است. حرف من این نیست كه به سودآوری نباید فكر كرد؛ بلكه هر نوع كالای فرهنگی كه ما می سازیم باید به اقتصادش نیز فكر كنیم، اگر فكر نكنیم غلط است.

محمدرضا منصوری افزود: اما محتوا مهم تر از بحث بیزینس است. واقعیت این است كه من از دوستان گله مند بودم و همچنان گله مند هستم و امیدوارم در اكران باقی مانده اتفاقات بهتری نیز رخ دهد و من مالك این فیلم نیستم بلكه یك تهیه كننده هستم، ابزاری نیز ندارم و ابزار ما شما رسانه ها هستید، من طلبكار هستم و همچنین بر روی فیلمی كه ساخته ام غیرت دارم، این فیلم حیثیت ما محسوب می‌شود.

تهیه كننده فیلم دسته دختران یادآور شد: ما از زمانی كه این فیلم را آغاز كردیم تا روزی كه به اتمام رسید و همچنین تا روزه جشنواره فجر 1400 در معرض حرف قرار گرفتیم، وقتی در معرض حرف قرار می گیرید نمی توانید در پاسخ همه بایستید. در فیلم سینمایی دسته دختران؛ چهار تا فرهنگ مختلف، دست به دست هم دادند برای اینكه از مملكتشان محافظت كنند.


محمدرضا منصوری تهیه كننده فیلم دسته دختران در پایان خاطرنشان كرد: ساخت این فیلم قبل از اتفاقاتی است كه اخیرا در كشورمان پیش آمد. ما به عنوان یك بازوی فرهنگی باید تلاش كنیم كه نوجوانان و جوانان این فیلم را مشاهده كنند؛ خانمی كه در فیلم، نقش آن را خانم فرشته حسینی بازی كرد در واقعیت ایشان 17 سال داشتند. تصور ما به عنوان خالق اثر اینكه حرف روز جامعه است با اینكه این محصول را دو سال پیش ساخته ایم و ای كاش مسئولین ما به این نكته توجه داشتند.

دسترسی سریع
سینماچی