سینماچی پنج شنبه ها از ساعت 21:00 به مدت 45 دقیقه

مجری برنامه «محفل»:نقش نخ تسبیح را بازی كردم

بوذری در گفتگو با برنامه «سینماچی» رادیو جوان مطرح كرد كه در برنامه «محفل» نقش نخ تسبیح را بازی كردم و سعی كردم این نقش را خوب بازی كنم. یعنی میزان حضور و حرف زدنم را در برنامه مدیریت كردم.

1402/02/09
|
09:55
|

رسالت بوذری، مجری برنامه «محفل» در گفت‌وگو با برنامه «سینماچی» رادیو جوان درباره اجرای این برنامه با حضور قاریان كشورهای مختلف گفت: حسن این اجرا حقیقت قرآن و اهل بیت است. نكته دوم این است كه تاحدودی كار مجری "در این برنامه" سخت است. من مقداری خودم را عقب كشیدم؛ یعنی در جایگاه ناظری ایستادم كه قرار است نخ تسبیح این برنامه باشد.


بوذری ادامه داد: نقش نخ تسبیح را بازی كردم و سعی كردم این نقش را خوب بازی كنم. منظورم از نقش بازی كردن فیلم بازی كردن نیست. میزان حضور، حرف زدن و بجا حرف زدن را در برنامه مدیریت كردم.

مجری برنامه «محفل» با بیان اینكه بارها گفتم هركسی كه در حرفه خودمان بیشتر حرف می‌زند الزاماً فهم بیشتری از اجرا ندارد، افزود: یك جاهایی یك نگاه و یك سكوت یك فهم از اجرا را به نمایش می‌گذارد.

وی درباره دو مهمان غیر ایرانی برنامه توضیح داد: آقای حسنین هم به لحاظ حضور، لحن و فرمش چهره بسیار محبوب بین ایرانی‌هاست. او وجهی از ایرانی بودن دارد. بالاخره سال‌ها در قم زندگی كرده و درس خوانده است‌. همچنین، به زبان فارسی مسلط است؛ به همین جهت كار و تعامل با او راحت‌تر بود.


بوذری درباره رضوان درویش یكی دیگر داوران برنامه «محفل» یادآور شد: آقای رضوان هم آدم كاملاً حرفه‌ای است. او با حضور در مجامع بین‌المللی و میدان دیدن‌های متعدد كاركشته است. ورود و خروج‌هایی كه داشت، كاملاً حرفه‌ای و اندازه بود. ما در جلسه اول یا دوم با دوستان رفیق شدیم و این رفاقت مبنای كار ما شد.


مجری برنامه «محفل» در پاسخ به این سوال كه چقدر كنش‌های داوران و شوخی‌های بین حامد شاكرنژاد و سید حسنین بداهه یا حساب شده بود، بیان كرد: ذات هر دو آدم شیرین است. شاید مردم آن وجه از آقای شاكرنژاد را كمتر دیدند. ولی او همینقدر ذات شیرین و بداهه‌های بانمك دارد.

وی با بیان اینكه از روز اول به حامد گفتم موقعیتی كه گرفتی حفظش كن، خاطرنشان كرد: چراكه این موقعیت می‌تواند جذاب باشد. یعنی حسم میگفت این كار درمی‌آید كه به دل نشست. همه این كنش‌ها فكر شده نبود. بخشی از آن از درون این دو آدم می‌جوشید كه در لحظه اتفاق می‌افتاد.

بوذری در پاسخ به این سوال كه «محفل» قرآن را از طاقچه برداشت و به زندگی‌ها آورد، نترسیدید خلاف كلیشه عمل كردن منجر به انتقاداتی شود، تصریح كرد: به عنوان مثال، دست زدن و تشویق بعد از قرائت نگرانی‌ها را در ما برمی‌انگیخت و ممكن بود واكنش‌هایی را داشته باشد. اما روزگار به سمتی می‌رود كه ما باید آن نگاه كلیشه‌ای مرسوم را می‌شكستیم.

مجری برنامه «محفل» عنوان كرد: ذات پاك برنامه كمك كرد، حاشیه‌هایش كم شود. یعنی حاشیه‌ها انقدر كم بود، كه دیده نشود. قرار بود در «محفل» از باورهایی سخن بگوییم كه در كنج طاقچه نشسته بود. ما می‌خواستیم به اندازه بضاعتمان غباری از روی قرآن برداریم. درنتیجه صداقت برنامه‌ دیده شد و حاشیه‌های آن كمتر به چشم آمد.


به گفته وی، مردم در این برنامه متوجه شدند كه می‌توانند هم قرآن بخوانند هم شاد باشند. می‌توانند قرآن بخوانند و از زندگی سخن بگویند. می‌توانند قرآن بخوانند، مطلب یاد بگیرند. در نهایت به حال درونی همه كمك كرد كه بهتر از الان شوند.


بوذری در پاسخ به این سوال كه از بین سوژه‌های «محفل» كدام به دلت نشست، تصریح كرد: آقای دكتر العامری كه از كاظمین آمده بود، آنی داشت كه آن لحظه برایم جذاب بود. خانم زهرا خلیلی حافظ قرآن نابینا هم حضور شیرین و پر بركتی داشت.

دسترسی سریع
سینماچی