دهم رمضان سالروز وفات بانوی کرامت و احسان حضرت خدیجه کبری (س) بر همه مسلمانان جهان تسلیت باد

دهم رمضان سالروز وفات بانوی مهر و عطوفت حضرت خدیجه کبری (س) بر همه مسلمانان جهان تسلیت باد

1398/02/25
|
08:48

حضرت خدیجه (س) پانزده سال پیش از عام الفیل در مکه و در خانواده ای بزرگ وسرشناس به دنیا آمد. در دوران جوانی با تشکیل کاروان های تجاری به کسب درآمد پرداخت. درخشان ترین صحنه زندگی او پیش از بعثت رسول خدا(ص) مربوط به زمانی است که با وجود مکنت و ثروت، هرگز در جامعه آن روزگار، خود را به دست امواج سهمگین جاهلیت نسپرد و به درجه ای از کمال و پاکی رسید که به «طاهره» ملقب گشت.
حضرت خدیجه(س) در ابعاد گوناگون انسانی، شخصیتی والا و ارزشمند داشت. او از چنان شخصیت ممتازی برخوردار بود که پیامبر(ص) او را به همسری پذیرفت و با توجه به ویژگی های ارزشمند او بود که پس از رحلت او همواره یادش را در خاطره داشت.
حضرت خدیجه (س) در 24 سال زندگی مشترک با پیامبر گرامی اسلام (ص)، خدمات بسیاری برای آن بزرگوار و دین اسلام انجام داد. حضرت خدیجه کبری (س) پس از ازدواج با پیامبر، دارایی اش را به ایشان بخشید تا آن را هرگونه می خواهد درراه اسلام صرف کند. رسول گرامی اسلام(ص) در این زمینه می فرماید: «هیچ ثروتی به اندازه ثروت خدیجه علیهاالسلام برای من سودمند نبود.»
حضرت خدیجه (س) ، این بانوی بزرگوار نه تنها از عمق جان به رسالت پیامبر ایمان آورد، بلکه او را در برابر سختی ها و تکذیب مشرکان و بدخواهان یاری داد. حضرت خدیجه (س) در سن 65 سالگی در ماه رمضان سال دهم بعثت در خارج از شعب ابوطالب جان به جان آفرین تسلیم کرد. پیغمبر خدا (ص)حضرت خدیجه کبری (س) را غسل داد، حنوط کرد و با همان پارچه ای که جبرئیل از طرف خداوند عزوجل برای خدیجه (س) آورده بود، کفن کرد. رسول خدا (ص) شخصا درون قبر رفت، سپس خدیجه (س) را در خاک نهاد و آنگاه سنگ لحد را در جای خویش استوار ساخت. او بر خدیجه (س) اشک می ریخت، دعا می کرد و برایش آمرزش می طلبید.
سالروز وفات مادرگرانقدر حضرت زهرا(س) و بانوی آب و آیینه! حضرت خدیجه (س) بر همه مسلمانان جهان تسلیت باد .

دسترسی سریع