یازدهم شعبان سالروز میلاد سرو بوستان ایستادگی، حضرت علی اکبر(ع) وروز جوان مبارک باد

یازدهم شعبان میلاد سرور جوانان عالم، حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مبارک باد

1398/01/24
|
08:35

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ یازدهم شعبان مصادف با سالروز ولادت فرزند برومند حضرت امام حسین(ع)، حضرت علی اکبر(ع) است. این روز فرخنده به عنوان روز جوان نامگذاری شده است.
حضرت علی اکبر (ع) بنا به روایتی در یازدهم شعبان، سال43 قمری در مدینه منوره دیده به جهان گشود.

سرور جوانان عالم، چهره و اخلاقش بسیار شبیه پیامبر اسلام (ص) بود، چنانکه هر کسى که آرزوى دیدار رسول خدا را داشت بر چهره آن حضرت مى‌نگریست تا آنجا که پدر بزرگوارش امام حسین (ع) می‌فرماید :" هرگاه مشتاق دیدار پیامبر مى‌شدیم به چهره او مى نگریستیم ".

درباره شخصیت حضرت علی اکبر(ع) روایت شده است که جوانی خوش زبان و دلیر بود و از جهت سیرت و خلق و خوی ، رزمندگی و شجاعت مانند جدش حضرت علی ابن ابی طالب (ع) بود.
حضرت امام حسین (ع) در تربیت حضرت علی اکبر(ع) و آموزش قرآن ومعارف اسلامی و اطلاعات سیاسی و اجتماعی به آن حضرت تلاش بلیغی به عمل آورد و از وی یک انسان کامل و نمونه ساخت و شگفتی همگان، از جمله دشمنانشان را بر انگیخت حضرت علی اکبر(ع) در ماجرای عاشورا در تمام حالات در کنار پدرش امام حسین(ع) بود و با دشمنانش به سختی مبارزه کرد. طبق نقلی، روز عاشورا هنگامی که حضرت علی اکبر اذن میدان طلبید، امام حسین(ع) چهره به آسمان گرفت و گفت: "خداوندا! گواه باش که جوانى براى جنگ با آنان مى‌رود که شبیه‌ترینِ مردم به پیامبرت از جهت صورت و سیرت و سخن گفتن است و ما هرگاه مشتاق دیدار پیامبر تو مى‌شدیم، به او نگاه مى‌کردیم. "

جوانمردی ورشاد‌ت حضرت علی اکبر (ع) همواره برای جوانان عالم سرلوحه وسرمشق خواهد بود. رهبر معظم انقلاب فرمودند: "دستگاه‌های فرهنگی و فکری، و هر فرد و گروهی که به آینده‌ نظام اسلامی علاقه‌مند است باید کمر همت را برای تربیت جوانانی با خصوصیات مطلوب بکار گیرند تا آینده‌ کشور تضمین شود."

سالروز میلاد سرو بوستان ایستادگی و سرور جوانان عالم ، حضرت علی اکبر (ع) وروز جوان مبارک باد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع